کد خبر: 303638 A

ایوبی:

ایلنا: رییس سازمان سینمایی گفت: فیلم محمد (ص) به کارگردانی مجید مجیدی خدمتی دیگر از مردم ایران به جهان اسلام است و تمدن ایرانی خدمات بسیاری را به دین اسلام در طول تاریخ ارائه کرده است.

 به گزارش ایلنا، مراسم اهدای جوایز برگزیدگان مسابقه فیلمنامه نویسی پیامبر رحمت (ص) صبح روز سه شنبه ۱۷ شهریور در سالن بزرگ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

حجت الله ایوبی در این مراسم اظهار کرد: این جلسه عطرآگین به نام شهداست و برپایی اختتامیه مسابقه فیلمنامه‌نویسی پیامبر رحمت (ص) همزمان با این بزرگداشت اتفاق خوبی است.

وی یادآور شد: ملت ایران و تمدن ایرانی خدماتی که به دین اسلام کرده فراوان است. ما ۱۲ قرن تجربه دیوان سالاری را در اختیار تمدن اسلامی قرار دادیم و بالندگی تمدن اسلامی مرهون این ملت است و تاریخ و تمدن و نگارش خود را به دین اسلام تقدیم کردیم تا اسلام به درستی به دنیا معرفی شود.

رییس سازمان سینمایی تاکید کرد: بقیه جهان اسلام چگونه می‌توانند مدعی باشند در برابر دین اسلام چه کردند؟ امروز مردم ایران با زبان سینما این خدمت را به جهان اسلام ادامه می‌دهند.

ایوبی تصریح کرد: اکران فیلم محمد خدمات دیگری از مردم ایران به جهان اسلام است و این آخرین اقدام نیز نخواهد بود و ملت ایران صنعت سینما را نیز در اختیار فرهنگ ناب اسلامی قرار دادند.

وی ادامه داد: فیلم محمد برکات زیادی در داخل و خارج از کشور دارد و امروز شاهدیم متدینین قدم به سینما گذاشتند.

رییس سازمان سینمایی توضیح داد: همه مسلمانان جهان باید قدر‌شناس سینمای ایران باشند و ما قدر‌شناس تلاش سینماگرانمان هستیم.

ایوبی با اشاره به تقدیر از دو شهید در این مراسم اظهار کرد: شهیدانی که سینمای ایران تقدیم جامعه اسلامی کرده بخشی از گواهانی هستند که نشان می‌دهند سینمای ما چقدر شریف است و در این عرصه چه مردان غیوری در حال فعالیت هستند.

ایوبی گفت: می‌دانیم این آرامش و ثبات را مرهون این بزرگان (شهدا) هستیم و به بازماندگان این دو شهید که باید در هجران آنان صبر کنند تسلیت عرض می‌کنیم.

فرید فرخنده کیش در این مراسم با گرامیداشت شهدای ۱۷ شهریور و دو شهید انجمن سینمای جوانان ایران اظهار کرد: شهید دکتر داود اصغری از پزشکان بدون مرز بودند و سال‌ها پس از تحمل جراحت‌های حاصل از جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند. شهید مصطفی فرزام فر نیز سال‌ها مدیریت دفتر همدئان را برعهده داشتند و در عملیات والفجر دچار صدمه جسمی شدند.

وی یادآور شد: در کنار همه اتفاقات تلخ و شیرین دوران دفاع مقدس، از دست دادن فرزندان جوانان این کشور جانکاه است و امیدوارم بزرگداشت این دو بزرگوار کمی از این غم بکاهد.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران همچنین درباره مسابقه فیلمنامه نویسی پیامبر رحمت عنوان کرد: مجموعه فیلمنامه‌های رسیده به نخستین مسابقه فیلمنامه نویسی پیامبر رحمت (ص) بیش از ۲۰۰ اثر بود که از این تعداد ۱۰ فیلممنامه به عنوان آثار بر‌تر معرفی و شرایط تولید این آثار ایجاد خواهد شد.

علی اکبر قاضی نظام از داوران این مسابقه نیز در این مراسم با گرامیداشت شهدای ۱۷ شهریور بیانیه هیات داوران را قرائت کرد.

در بخشی از این بیانیه با اشاره به جایگاه پیامبر اکرم (ص) یادآوری شد: پیامبر اکرم تمام زندگی‌اش جز به عشق به حق، محبت به کودکان و دوستان و حتا دشمنان بود و سخنان او از خداوند متعال نشانه دارد و برگزاری هر جشنواره شکفتن استعدادهای نوینی است که در بخش‌های مختلف جامعه وجود دارد و باید در زندگی جاری ما نشانی از خلق و خوی پیامبر اکرم دیده شود.

استمرار این جشنواره می‌تواند راهگشای نگاهی نو باشد و خوشبختانه با تولید آثار بر‌تر فیلمنامه موجی از شور و اشتیاق را در جوانان ایجاد می‌کند و امیدوارم توانسته باشیم در داوری‌های خود عدالت را رعایت کرده باشیم.

در ادامه این مراسم از ۱۰ فیلمنامه نویس بر‌تر مسابقه پیامبر رحمت (ص) تقدیر شد. به برگزیدگان این مسابقه لوح سپاس و ۱۰ میلیون ریال به نفرات دهم تا ششم، ۳۰ میلیون ریال به نفرات ششم تا سوم و ۵۰ میلیون ریال به نفرات اول و دوم پرداخت شد.

اسامی برگزیدگان این مسابقه از نفر دهم تا نخست بدین شرح است: مهدی بوستانی، محمد غریبی، رضا جمالی، علیرضا مهان، محسن سرتیپی، فاطمه محمدی، مونا علامه امیری، نازنین فرخ لو، ملیحه عزیزی منفرد، محمد صادق دهقانی.

در ادامه این مراسم از مقام شهید فرزام فر و دکتر داود اصغری با حضور خانواده‌های این دو شهید تجلیل شد؛ در این بخش مجید مرادی از عکاسان جانباز دوران دفاع مقدس و عبادی فر مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان همدان نیز خاطره‌ای را از شهید فرزام فر بیان کرد. همچنین دکتر اسحاقی مدیرکل ارشاد استان اردبیل نیز درباره شهید اصغری ذکر خاطره کرد.

سیدمهدی طباطبایی‌نژاد مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستندو تجربی، حسین مسافر آستانه مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری، بهمن حبشی، رضا بشردوست مدیرکل حراست سازمان سینمایی از دیگر مدیران حاضر در این مراسم بودند.

در این مراسم همچنین از مقام شهدای دکتر داود اصغری و مصطفی فرزام فر از فعالان انجمن سینمای جوانان ایران تقدیر شد.

حجت الله ایوبی سازمان سینمایی
نرم افزار موبایل ایلنا