کد خبر: 303650 A

آیین اختتامیه پنجمین دوره تئاتر استانی البرز با حضور مهدی شفیعی، مدیر کل هنرهای نمایشی برگزار شد.

به گزارش ایلنا، مدیر کل هنرهای نمایشی با بررسی اجمالی وضعیت رویدادهای تئاتری در دیگر کشورها و فرهنگ‌ها، آمارهای منتشر شده را محصول کنکاش و مطالعات مستند ندانست و از طرح‌های پژوهشی مرکز هنرهای نمایشی که درصدد ارائه آمارهای دقیقی از عمومیت تئاتر در بخش‌هایی هم‌‌چون تعداد سالن‌ها، فارغ التحصیلان تئاتر، جمعیت تئاتری، رویدادها و ... خبر داد.

شفیعی با اشاره به اهمیت رویدادهای تئاتر استانی، ضرورت اصلاح چشم‌اندازی که افقی فراتر از حضور در جشنواره‌ها و رویدادها را برای تئاتر متصور نیست، یادآوری نمود و با تاکید بر تولید و اجرای عمومی تئاتر، فرجام رویدادهای استانی را تعالی تئاتر و تقرّب مردم به هنر نمایش دانست.

وی با اشاره به ایام همکاری خود در این استان و تقدیر از تلاش‌ها و پیگیری‌های مهندس حسینی کاشانی، حضور برخی چهره‌های تئاتری در صدر ادارات شهرستانی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز را غنمیت دانسته و اظهار امیدواری کرد که روزهای بهتری را برای تئاتر البرز شاهد باشیم.

شفیعی با تقدیر از گروه‌های هنری، اساتید، داوران و عوامل اجرایی پنجمین دوره تئاتر استانی البرز، طرح تبادل اجرای آثار برگزیده تئاتر استان‌ها در قالب تفاهم نامه‌های استانی را پیشنهاد داد و به گروه‌های استانی که اهتمام خود را براجرای عموم قرار دهند، حمایت مالی و معنوی مرکز هنرهای نمایشی را نوید داد.

کولیوند نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، حسینی‌کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز و استاد فتحعلی‌بیگی رییس انجمن نمایش استان البرز از دیگر سخنرانان این برنامه بودند.

در پایان آیین اهدای جوایز برگزیدگان پنجمین دوره تئاتر استانی البرز برگزار گردید و هنرمندان برگزیده توسط مسئولان و هنرمندان حاضر در این آیین مورد تشویق قرار گرفتند.

پنجمین دوره تئاتر استانی البرز
نرم افزار موبایل ایلنا