کد خبر: 304925 A

ایلنا: نماینده تام‌الاختیار تئاتر شهر در پروژه بازسازی می‌گوید: بازسازی سالن «قشقایی» پس از معرفی پیمکانکار جدید نیز به دو ماه زمان نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالخالق مصدق در پاسخ به این پرسش که آیا بازسازی پلاتوهای تئاتر شهر و سالن‌های «سایه» و «قشقایی» طبق اظهارات مدیر دفتر طرح‌های عمرانی وزارت ارشاد به پایان رسیده است، بیان کرد: بازسازی فاز نخست همچنان به پایان نرسیده و ما سالن‌ها را به‌طور رسمی تحویل نگرفتیم. البته دفتر طرح‌های عمرانی بنابر حسن‌نیت پلاتوها و سالن سایه را برای تمرین و اجرای گروه‌های نمایشی در اختیار ما قرار داد اما همچنان بخش‌هایی از کار باقی‌مانده است.

او با ارائه توضیح درباره این پرسش چرا بازسازی فاز نخست پیش از اتمام قرارداد شرکت پیمانکار به پایان نرسید؛ اظهار کرد: آنچه ما مطرح کردیم و نیاز داشتیم بیشتر از حجم زمانی قرارداد شرکت پیکرنهاد بود و همچنان درخواست‌هایی وجود دارد که باید صبر کنیم مناقصه برگزار شود تا پیمانکار جدید دنبال کند.

مصدق ادامه داد: اینکه گروه‌ها در پلاتوها تمرین می‌کنند یا شاهد اجرا در سالن سایه هستیم به این معنی نیست که کار تمام شده و سالن‌ها را تحویل گرفتیم؛ بلکه دیگر امکان صبر و انتظار وجود نداشت و کارِ گروه‌ها باید راه می‌افتاد.

نماینده تام‌الاختیار تئاتر شهر در پروژه بازسازی همچنین درباره اتمام مراحل باقیمانده بازسازی سالن «قشقایی» اظهار کرد: در حال حاضر نصب سکوی متحرک سالن قشقایی آغاز شده که بعد از این بازسازی ادامه دارد. به نوعی می‌توان گفت پس از نصب سازه متحرک کار بازسازی در این سالن از سر گرفته می‌شود. 

او تصریح کرد: برای ساخت سیستم بالابر سالن قشقایی زمان زیادی صرف شد و حدود 180 قطعه (شامل جک و الکتروموتور و موارد دیگر) به یکدیگر متصل شده‌اند.

مصدق تصریح کرد: نصب و راه‌اندازی کامل سیستم به دو هفته زمان نیاز دارد و بعد از راه‌اندازی آن و در صورتی‌که دفتر طر‌ح‌های عمرانی مناقصه شناسایی پیمانکار جدید بازسازی را برگزار کرده باشد، بازسازی ادامه می‌یابد. از این زمان به بعد برای تکمیل کار به چیزی حدود دو ماه زمان نیاز است.

او در پاسخ به این سوال که چرا خرید وسایل مورد نیاز برای بازسازی سالن اصلی تئاتر شهر (مثل ابزار نوری و صندلی‌ها) در خرید اول انجام نشده است، گفت: دفتر طرح‌های عمرانی پیگیر مسائل مرتبط با خرید وسایل بود و ما تاکید کردیم تا زمانی که خرید تجهیزات مورد نیاز برای بازسازی سالن اصلی انجام نشود وارد این فاز نخواهیم شد.

نماینده تام‌الاختیار تئاتر شهر خاطرنشان کرد: دلیل این تصمیم تجربه حاصل از فاز نخست بازسازی تئاتر شهر است، چون انتظار قبلی برای رسیدن ابزارهای مورد نیاز از خارج کشور 80 روز وقت بازسازی را گرفت. تا زمانی که وسایل مورد نیاز در یکی از انبارهای تئاتر شهر دپو نباشد وارد بازسازی سالن اصلی نمی‌شویم.

مسعود معمار، مدیر دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هفته گذشته در گفتگو با ایلنا از پایان قرارداد شرکت پیمانکار بازسازی تئاتر شهر خبر داد.

سالن قشقایی عبدالخالق مصدق بازسازی تئاتر شهر
نرم افزار موبایل ایلنا