کد خبر: 305092 A

سیدمحمد خاتمی به تماشای «‌سال ثانیه» نشست؛

ایلنا: نمایش «سال‌ثانیه» به کارگردانی حمید پورآذری شب گذشته، 22 شهریور میزبان رئیس دولت اصلاحات بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید محمد خاتمی پس از پایان اجرا در پشت صحنه‌ی نمایش حاضر شد و عملکرد بازیگران جوان و گروه نمایش را مورد ستایش قرار داد و گفت:‌ «به نظرم نمایش بسیار خوب و هنرمندانه‌ای بود و با وجود تلخ بودنش در آن می‌شد نقطه‌های امید را هم دید.«سال ثانیه »‌ نمایش خلاق و جدیدی بود که این خود حائز اهمیت است.»

محمد خاتمی در پاسخ به این سوال که این نوع نگاه به زن را چطور ارزیابی می‌کنید؛ بیان کرد: این نگاه صرفا به زن نبود، بلکه نگاهی بود به انسان اما نگاهی تلخ.

او ادامه داد:‌ اگر قرار باشد گفت‌وگوی تمدن‌ها داشته باشیم، زبان هنر خیلی خوب می‌تواند ملل مختلف را به هم نزدیک کند. نمایش هم که مادر هنرها است. در تئاتر فقط خلاقیت انسان است که به کار گرفته می‌شود، خلاف سینما که تکنولوژی به کمک او می‌آید.

رئیس دولت اصلاحات در پایان برای گروه اجرایی این نمایش شادی، امید به زندگی و موفقیت آرزو کرد.

فریدون عموزاده خلیلی،‌ محمدعلی آهنگران، زهرا گلشن و حسن معجونی از جمله‌ چهره‌هایی بودند که شب گذشته به تماشای نمایش «سال ثانیه» نشستند.

«سال ثاینه» نوشته نشمینه نوروزی و کارگردانی حمید پورآذری تا سوم مهر در زمین تنیس کاخ سعد آباد روی صحنه می‌رود. پرستوقربانی،  مینازمان، تینا یونس‌تبار، سحر صبا، مریم حیدری، سوده سعدایی، آبان حسین‌آبادی، هدی حیدری، سعیده نیازخانی و نسرین درخشان‌زاده در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

سیدمحمد خاتمی سال ثانیه
نرم افزار موبایل ایلنا