کد خبر: 305536 A

آلبوم موسیقی پیمان عشق کاری از سجاد پورقناد با صدای رامین بحیرایی با حضور محمود توسلیان، پیمان سلطانی، سعید یعقوبیان و کامیار صلواتی رونمایی و نقد می شود.

به گزارش ایلنا؛ آلبوم پیمان عشق که با موسیقی سجاد پورقناد و صدای رامین بحیرایی ساخته شده، کاری‌ست از موسسه فرهنگی هنری ماهور که بر روی تصانیفی از استاد محمدعلی امیر جاهد ساخته شده است.

در این مراسم که روز پنج شنبه 26 شهریور ماه جاری در خانه هنرمندان برگزار می‌شود، فیلم مستندی تحت عنوان "هزار دستان امیر جاهد" ساخته منو چهر مشیری به نمایش گذاشته می‌شود.

در ادامه این مراسم؛ پس از صحبت‌های کوتاهی از عوامل تولید این اثر، جلسه‌ی نقد و پرسش و پاسخ درباره "پیمانه ی عشق"با حضور محمود توسلیان، پیمان سلطانی، سعید یعقوبیان و کامیار صلواتی برگزار می‌شود.

پیمان عشق اولین آلبوم از مجموعه‌ای است که براساس تصانیفِ تصنیف سرای نامدار ایران، محمدعلی امیرجاهد با صدای رامین بحیرایی و همکاری گروه صهبای کهن تهیه شده است. در این آلبوم سجاد پورقناد با افزودن جملاتی سازی به بازسازی و چندصدایی نمودن تصانیف امیرجاهد پرداخته است.

در ابتدای آلبوم، پورقناد مقدمه‌ای به نام «ترنم» ساخته که در آن تمام سازهای ارکستر به معرفی خود می‌پردازند. سجاد پورقناد در این اثر با چندین روش مختلف با استفاده از فنون چندصدایی به بازسازی این قطعات پرداخته است.

نوازندگان این آلبوم: سجاد پورقناد (تار و سه تار)، علی نجفی ملکی (نی)، سعید رحیمی (سنتور)، علیرضا دریایی (کمانچه و قیچک آلتو) و پیام بحیرایی (عود) هستند که همه آنها در بخش هایی به اجرای جواب آواز پرداخته‌اند؛ همچنین محمدرضا قبادی در این آلبوم به اجرای جواب آواز با ساز تار پرداخته است.

این مراسم ساعت 15 تا 17 روز پنج شنبه 26 شهریور ماه در سالن استاد شهناز خانه‌ی هنرمندان بر گزار می‌شود و ورود برای عموم آزاد است.

محمود توسلیان آلبوم پیمان عشق سجاد پورقناد
نرم افزار موبایل ایلنا