کد خبر: 305629 A

ایلنا: نماینده ولی فقیه در همدان گفت: فیلمساز باید با اقتباس از ذوق و سلیقه ذاتی خود بتواند اثر شاهکاری را خلق کند که تأثیرگذاری بالایی را در راستای توسعه اسلام و فرهنگ جامعه اسلامی- ایرانی داشته باشد.

به گزارش ایلنا، به مناسبت برگزاری جشنواره فیلم نوجوانان در همدان، علیرضا شجاع نوری دبیر جشنواره، مسئولان بنیاد سینمایی فارابی و اداره کل فرهنگ و ارشاد همدان با نماینده ولی فقیه در همدان دیدار کردند.

آیت الله غیاث الدین طه محمدی در این دیدار اظهار کرد: در برابر تمام فیلم‌های جذاب و مستهجن هالیوود، باید د رکشورمان فیلم‌های نابی با موضوع اسلامی- ایرانی تولید شود تا نظر و دیدگاه آن‌ها را تغییر دهد.

وی با اشاره به اینکه در اسلام هیچ آفتی خطرناک‌تر از آفت خشکه مقدسی نیست، بیان کرد: در همدان فضای خوبی شکل گرفته اما در این جشنواره ضمن رعایت اعتدال در رفتار، درک شرایط و احوال بسیار بالنده است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه انسان باید خود را از تمام تعصبات آزاد کند، عنوان کرد: زمانی که فیلمی همچون محمد رسول الله و یا فیلم حضرت یوسف در کشورهای خارجی اکران می‌شود آن‌ها به سبب ذهنیت خالی خود و نداشتن تعصبات قومی قبیله‌ای، بهتر می‌توانند اصل مطلب را دریافت کنند.

محمدی تصریح کرد: با داشتن درک بالایی از نوجوان، آرمان‌ها و تخیلاتش، می‌توان شاهد پرورش و حضور انسان‌های صالحی در جامعه بود.

نماینده ولی فقیه در همدان افزود: در ساخت فیلم‌های مذهبی کارگردانان باید در انتخاب چهره بازیگران برای نقش‌های منفور در تاریخ دقت بالایی داشته باشند.

دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان هم در این دیدار اظهار کرد: امسال برای چندمین مرتبه همدان میزبانی جشنواره فیلم‌های نوجوان را با این نگاه که نوجوانان مستحق توجه ویژه از سوی بزرگتر‌ها هستند، برعهده دارد.

علیرضا شجاع نوری بیان کرد: توجه ویژه به گروه سنی نوجوانان سبب می‌شود، تا نسل‌های فاخر و با اعتماد به نفسی را در کشور داشته باشیم.

شجاع نوری با بیان اینکه استقبال مسئولان و مردم همدان از بازگرداندن جشنواره فیلم به همدان بسیار قابل توجه است، گفت: استاندار همدان به همراه معاونان وی برای برپایی این جشنواره در همدان لطف بسیاری داشتند و امیدواریم این جشنواره در تراز جمهوری اسلامی ایران به میزبانی این استان به خوبی برگزار شود.

وی عنوان کرد: به خوبی در همدان مشهود است که روحانیت حامی فرهنگ و هنر اصیل اسلامی است و این سبب دلگرمی هنرمندان در عرصه فیلم را فراهم می‌کند.

دبیر جشنواره فیلم کودک و نوجوان تصریح کرد: جامعه فرهنگی به رهنمودهای علما و روحانیون نیازمند است چراکه به وسیله آن می‌توان فرهنگ را در جامعه نهادینه کرد.

جشنواره بین‌المللی فیلم‏‌های نوجوانان از ۴ تا ۸ مهر ماه سال جاری در شهر همدان برگزار می‌‏شود.

شجاع نوری
نرم افزار موبایل ایلنا