کد خبر: 305819 A

ایلنا: نمایشگاه کتاب فرانکفورت اعلام کرد پناهجویان می‌توانند از این نمایشگاه به طور رایگان بازدید کنند.

به گزارش ایلنا، یورگن بوس (مدیر نمایشگاه کتاب فرانکفورت) به خبرگزاری‌های آلمان گفته است در روزهای 25 و 26 مهرماه ( 17 و 18 اکتبر ) بلیت‌های رایگان برای پناهجویان در نظر گرفته شده و مترجمانی هم گروه‌های پناهجویان را در این دو روز همراهی می‌ کنند.

نهادهای مدنی در آلمان که برای پناهجویان فعالیت می کنند، با نمایشگاه کتاب فرانکفورت همکاری می کنند تا زیر نظر این نهادها گروه هایی از پناهجویان علاقمند به کتاب و کتابخوانی برای بازدید از نمایشگاه کتاب فرانکفورت سازماندهی شوند.

در نمایشگاه کتاب فرانکفورت که 22 مهر سال جاری (14 اکتبر 2015) کارش را آغاز می‌ کند، هفت هزار ناشر  از سراسر جهان آثارشان را عرضه می‌ کنند. از ناشران مستقل سوری هم دعوت شده که در نمایشگاه کتاب فرانکفورت شرکت کنند.

نمایشگاه کتاب فرانکفورت همچنین از هفته گذشته با همکاری انجمن بورس کتابفروشان آلمان در حوالی اردوگاه پناهجویان داستان‌خوانی و کتابخوانی برگزار می کند.

نمایشگاه کتاب فرانکفورت به عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه کتاب جهان، از 22 تا 26 مهرماه  (۱۴ تا ۱۸ اکتبر) برگزار می‌شود. در شصت‌وهفتمین دوره‌‌ی این نمایشگاه کشور اندونزی به عنوان مهمان ویژه با ۶۰ نویسنده و شاعر حضور دارد و ایران هم کتاب‌هایش را در غرفه اتحادیه‌ی ناشران؛ موسسه‌ی نمایشگاه‌های فرهنگی و دیگر تشکل‌های نشر عرضه می‌کند.

نمایشگاه کتاب فرانفکفورت شصت‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المملی کتاب فرانکفورت
نرم افزار موبایل ایلنا