کد خبر: 317751 A

نهاد ریاست جمهوری در کنار برنامه‌های مختلف خود، با مشارکت در برگزاری جشنواره «روستاها و عشایر دوستدار کتاب» تلاش خود را برای ترویجکتابخوانی در روستاها به کار می‌گیرد.

به گزارش ایلنا؛ مدیرکل فرهنگی توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری با بیان این مطلب گفت: با ابلاغیه‌ای که برای مدیران کل «دفاتر امور روستایی و شوراها» در استانداری‌های سراسر کشور ارسال شد، آن‌ها فراخوان‌، شیوه‌نامه‌ها و فرم‌های مربوط به جشنواره «روستاها و عشایر دوستدار کتاب» را از طریق ادارات خود در اختیار دهیاران و شوراهای روستاها قرار دادند.

رضا برزگر در ادامه اظهار داشت: برای تسهیل و تسریع در فرایند اطلاع‌رسانی، ابلاغیه‌ای نیز به بخشداری‌های سراسر کشور ارسال کردیم تا فراخوان‌ها و اطلاعات جشنواره‌ با گستردگی بیشتر و  به موقع به دست مخاطبانش برسد.

عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره «روستاها و عشایر دوستدار کتاب» تصریح کرد: در این دوره با بهره‌گیری از تجربه‌هایی که سال گدشته اندوختیم سعی کردیم به نحو موثر‌تر و گسترده‌تری در زمینه‌ اطلاع‌رسانی جشنواره  فعالیت کنیم.

وی در ادامه گفت: ماموریت‌ ما توسعه‌ فرهنگی روستا‌ها و مناطق محروم است و بر این اساس در فرایند برگزاری جشنواره‌ روستا‌ها و عشایر دوستدار کتاب با دبیرخانه‌ این رویداد فرهنگی همکاری جدی و مستمر داریم مدیرکل فرهنگی توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در پایان با اشاره به اینکه نهادینه‌شدن کتابخوانی در روستاها نیازمند همکاری دستگاه‌ها و مراکز گوناگون است و نمی‌توان از یک مرکز یا وزارتخانه انتظار داشت به این موضوع بپردازد، بیان کرد: امیدواریم با برگزاری موثر و پرشور  این جشنواره و دیگر جشنواره‌های حوزه‌ کتاب، کتاب‌خوانی  در روستاها گسترش پیدا کند و نهادینه شود.

جشنواره روستا‌ها و عشاير دوستدار كتاب
نرم افزار موبایل ایلنا