کد خبر: 318154 A

ایلنا: رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب؛ مجموعه فیلم‌های مستند «کارستان» را با هدف روایت تصویری زندگی کارآفرینان ایرانی می‌سازند.

به گزارش ایلنا، فیلم‌های مستند «کارستان» پروژه‌ای سینمایی- مستند با ابعاد ملی است که با مشارکت بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان و حضور مستندسازان شاخص در قالب ۱۷ فیلم مستقل از زندگی کارآفرینان موفق ایرانی که دربخش خصوصی فعالیت می‌کنند، باجذب حمایت‌های مردمی تهیه و تولید می‌شود.

رخشان بنی‌اعتماد که به همراه میرتهماسب در دو سال گذشته برنامه‌های خود را معطوف به تولید این مجموعه کرده، اهمیت ساخت این مجموعه را آشنایی مردم بخصوص جوانان با زندگی کارآفرینان دانست و آن را به عنوان یک مسئولیت اجتماعی برشمرد و افزود: «روشن نبودن چشم اندازی برای آینده کاری در بین جوانان، نومیدی و میل به رفتن از کشور به امید دست یابی به موقعیت‌های بهتر، مسئله جدی جوانان ماست. به تصویر کشیدن دیدگاه و تفکر و تجربه‌های با ارزش کارآفرینان می‌تواند، منظری تازه از نگاه به زندگی و آینده و نقش افراد در توسعه ملی و پیشرفت کشور را ترسیم کند.»

بنی‌اعتماد با تاکید بر جایگاه و تاثیر سینما و جایگاه ویژه آن در شناسایی سرمایه‌های اجتماعی از جمله کارآفرینان و معرفی آنان به مخاطب گفت: «باور دارم زندگی تک تک کارآفرینان الگویی موثر در بوجود آوردن امید در جامعه است.»

به اعتقاد او و مجتبی می‌رتهماسب مخاطبان اصلی این مجموعه جوانانی هستند که تلاش می‌کنند از میان الگوهایی موجود در جامعه راهی را برای آینده خود پیدا کنند. این مجموعه و تلاش این افراد می‌تواند این الگو‌ها را به آن‌ها ارائه دهد.

کارستان براساس برنامه‌ریزی انجام شده میان گروه اجرایی متشکل از رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی می‌رتهماسب با بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان در دو فاز قرار است تهیه شود. فاز نخست که به گفته می‌رتهماسب شامل ۵ فیلم از زندگی ۵ کارآفرین است که در نیمه راه خود قرار گرفته است: «از میان ۵ فیلم فاز اول یک فیلم در مرحله تدوین است و یکی دیگر در مرحله فیلمبرداری قراردارد. سه فیلم‌ هم در مراحل آخر پژوهش و فیلم‌نامه قرار دارند و ظرف چند ماه آینده به مرحله تولید می‌رسند. امیدواریم تا یکی دو ماه آینده بتوانیم سرمایه ساخت ۱۲ فیلم دیگر را هم جذب کنیم تا بتوانیم آن‌ها را هم به مرحله اجرایی برسانیم.»

 می‌رتهماسب همچنین می‌گوید، او و بنی‌اعتماد قرار است فقط طراحی وسرپرستی گروه کارگردانی این پروژه رابرعهده داشته باشندومستندسازان شناخته شده فیلم‌هارابسازند. فیلم‌هایی که هرچندقراراست درقالب این پروژه ساخته شوند، اماادامهٔ سلیقه ونگاه فیلمسازی هرکدام ازمستندسازان خواهدبود.

هزینه‌های تولید ۵ فیلم اول را بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان تامین کرده است و آن طور که فیروزه صابر مدیرعامل این بنیاد می‌گوید در مرحله بعدی نیز در بخش پژوهشی و ایجاد زمینه مناسب برای ساخت ۱۲ فیلم نیز همراه گروه تولیدی کارستان خواهند بود.

صابر همراهی با این مجموعه را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های بنیاد دانست و افزود: «علی‌رغم محیط پر چالش کسب‌و کار الگوهای موفق اعم از زن و مرد داریم که عموم جوانان ما از وجود آن‌ها بی‌خبر هستند و ساخت چنین مجموعه‌هایی بخصوص برای جوانان خلاق می‌تواند مفید باشد. همچنین این مستند‌ها الگوهای مفید کارآفرینی و تجربه منحصر به فرد زندگی کارآفرینان بر‌تر را می‌تواند با جوانان و مخاطبان به اشتراک بگذارد.»

کارستان قرار است علاوه بر به تصویر کشیدن زندگی کارآفرینان موفق ایرانی تعریف تازه‌ای از کارآفرینی و کسب و کار در ایران ارائه دهد.

مجتبی میر تهماسب رخشان بنی اعتماد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر