کد خبر: 319259 A

ایلنا: شورای نظارت و ارزشیابی اداره‌کل هنرهای نمایشی تعداد نمایش‌های مذهبی که برای اجرا در مهر و آبان ۱۳۹۴ (ماه محرم) مجوز گرفته‌اند را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، هرساله مجموعه سالن‌های حرفه‌ای و خصوصی تهران همزمان با ایام سوگواری ماه‌های محرم و صفر با اجرای نمایش‌های مذهبی و آیینی ارادت خود به خاندان نبوت را نشان می‌دهند و همراه با احاد جامعه به سوگواری می‌پردازند.

طبق گزارش شورای نظارت و ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی؛ ۱۲ نمایش مذهبی در سالن‌های خانه نمایش اداره تئا‌تر، تالار محراب، فرهنگسرای اندیشه، فرهنگسرای بهمن، خانه موزه انتظامی، پردیس قلهک، تئا‌تر المپیک، تالار فردوسی و دو اجرای نمایشنامه خوانی در مجموعه تئا‌تر شهر، پلاتو گندم و ایوان شمس در مهر و آبان ۱۳۹۴ روی صحنه رفته است.

اجرای «اپرای عروسکی عاشورا» کار بهروز غریب‌پور در تالار فردوسی، اجرای نمایشنامه خوانی «روز واقعه» کار محمد رحمانیان در مجموعه تئا‌تر شهر و اجرای نمایشنامه خوانی «عروسی به رنگ خدا» کار امیر صادقی در پلاتو گندم در مهر ماه، در مهر ماه برگزار شده و در حال حاضر نمایش‌های مجلس شاه فتاح کار ناصر عاشوری و ایستاده در موقعیت کار وحید نفر در خانه نمایش اداره تئا‌تر، «تشنگی مبارک» کار کیانوش زارع طلب در پردیس قلهک، «آستانه» کار الهه مونسی در خانه موزه انتظامی، «شوق حضور» کار شیوا کاتوزیان در فرهنگسرای اندیشه، «آوای آب» کار آتیه جاوید و «جوادیه» کار کهبود تاراج در تالار محراب و «سال کبیسه عیسی» کار علی برجی در تئا‌تر المپیک روی صحنه هستند.

برپایی رپرتوار تئا‌تر خیابانی با موضوع حماسه حسینی و دفاع مقدس همچنین اجرای مراسم تعزیه خوانی و آیین‌های عاشورایی در محوطه مجموعه تئا‌تر شهر نیز از جمله برنامه‌های اجرایی این ایام بود که با استقبال پرشور احاد مردم و مخاطبان تئا‌تر روبرو شد.

این در حالی است که نمایش «ترور» به کار گردانی حمیدرضا نعیمی نیز که به شهادت حضرت علی (ع) می‌پردازد نیز به زودی در سالن اصلی مجموعه تئا‌تر شهر روی صحنه می‌رود.

نمایش مذهبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر