کد خبر: 319653 A

ایلنا: حاج غریب مهدی‌پور از تعزیه خوان‌های شهر بجنورد، شامگاه ۱۴ آبان‌ماه هنگام اجرای تعزیه‌ دار فانی را وداع گفت.

به گزارش ایلنا؛ در آخرین روز از سوگواره تعزیه بجنورد؛ حاج غریب مهدی‌پور از شهادت خوان‌های تعزیه شیروان شامگاه ۱۴ آبان‌ماه هنگام اجرای تعزیه دار فانی را وداع گفت. آخرین شب سوگواره تعزیه که به اجرای گروه شیروان در تماشاخانه شمس شهر بجنورد اختصاص داشت، با درگذشت این هنرمند نیمه تمام ماند و آیین اختتامیه این سوگواره با سوگ پیغمبرخوان تعزیه شیروان همراه شد.

حاج غریب مهدی پور متولد روستای حسین آباد و ساکن شیروان در سن ۶۵ سالگی بر اثر سکته قلبی هنگام اجرای تعزیه چشم از جهان فروبست.

داوود فتحعلی بیگی رئیس انجمن تعزیه ایران که در این اجرا حضور داشت گفت: حاج غریب مهدی پور سرگروه تعزیه حسین آباد و از اعضای انجمن تعزیه شیروان بود که تعزیه خوانی را از طفولیت آغاز کرده و یکی از شهادت خوانان تعزیه بوده است.

وی ادامه داد: شب گذشته در تعزیه مسلمان شدن مالک اشتر شبیه پیغمبر را می‌خواند که پس از اجرای مقدمه تعزیه به پشت صحنه رفت و در اثر سکته قلبی جان به جان آفرین سپرد.

هاشمی مسئول دفتر انجمن تعزیه شیروان نیز درباره این هنرمند گفت: حاج غریب مهدی پور به آرزویش رسید. او بارها و بارها به خودم گفته بود که آرزو دارم در همین لباس تعزیه از دنیا بروم.

مراسم خاکسپاری حاج غریب مهدی‌پور ساعت ۱۴ امروز جمعه ۱۵ آبان‌ماه در امامزاده حمزه رضا شهرستان زیارت انجام شد و مجلس ختم روز شنبه در زادگاهش حسین آباد برگزار خواهد شد.

تعزیه خوانی حاج غریب مهدی‌پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر