کد خبر: 320592 A

ایلنا: به همت بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، از دو کتاب منتشر نشده احمد عزیزی که مدتی طولانی است در بستر بیماری به سر می‌برد، رونمایی خواهد شد.

به گزارش ایلنا، در کنگره بزرگداشت احمد عزیزی، شاعر «کفش‌های مکاشفه» که با حضور سیدعباس صالحی، معاون فرهنگی وزیر ارشاد، مهدی قزلی و جواد محقق مدیرعامل و معاون شعر بنیاد و همچنین جمعی از شاعران در کرمانشاه برگزار خواهد شد، از دو کتاب منتشر نشده این شاعر کرمانشاهی رونمایی به عمل خواهد آمد.

کتاب «قاف غزل، قوس غزل» که امتیاز انتشار آن در زمان سلامت عزیزی به انتشارات «عصر» واگذار شده بود، در دورانِ بیماری وی به بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان منتقل شد و بنیاد این کتاب را با نشان انتشارات علمی- فرهنگی، که ناشر همکار بنیاد است، منتشر کرده است. گفتنی است عوایدِ انتشار این کتاب به خانواده احمد عزیزی اختصاص خواهد یافت.

در کنگره بزرگداشت احمد عزیزی، از کتاب دیگر وی با عنوان «شطح عزیز» رونمایی خواهد شد. این کتاب، یادداشت‌ها و شطحیات عزیزی است که پیش از این (طی سال‌های ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۰) در روزنامه جمهوری اسلامی به چاپ رسیده بود.

در حاشیه این کنگره، معاون فرهنگی وزیر ارشاد، مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و شاعران حاضر در کنگره از احمد عزیزی عیادت خواهند کرد.

سیدمحمد بهشتی، رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی، مسعود کوثری، مدیرعامل انتشارات علمی فرهنگی، محسن مومنی شریف، رییس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و برخی شاعران چون محمدحسین جعفریان، فاضل نظری، سعید بیابانکی، بیژن ارژن، پرویز بیگی حبیب‌آبادی، علی داوودی و رضا اسماعیلی در این سفر معاون فرهنگی وزیر ارشاد و مدیرعامل بنیاد را همراهی خواهند کرد.

کنگره بزرگداشت احمد عزیزی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با همراهی حوزه هنری این استان، روز چهارشنبه در تالار بزرگ «انتظار» در شهر کرمانشاه برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان در این کنگره، مقالات علمی و پژوهشی خود را با محوریت زندگی و بوطیقای شعر عزیزی ارائه می‌کنند.

احمد عزیزی کنگره بزرگداشت احمد عزیزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر