کد خبر: 320606 A

ایلنا: موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران که در سی و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب استانبول شرکت نموده است از آمادگی teda برای امضای تفاهم نامه همکاری با ایران در نمایشگاه بین‌الملی کتاب تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا؛ مسئولان اجرای برنامه teda صبح روز گذشته از غرفه ایران در نمایشگاه کتاب استانبول بازدید نکردند و در گفتگو با مسئولان غرفه ایران به معرفی توانمندی‌ها و اهداف خود پرداخته و اعلام آمادگی نمودند تا تجربیات خود را به یکدیگر منتقل نمایند و در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تفاهم نامه‌ای را با کشورمان منعقد نمایند.

Teda برنامه‌ای گسترده برای ترجمه آثار ترکی در حوزه‌های ادبیات، فرهنگ و هنر به دیگر زبان‌ها است. این برنامه برای ناشران خارجی که علاقه‌مندند ادبیات و فرهنگ ترکی را به زبان کشورهای خود ترجمه و منتشر کنند بسترهای لازم را فراهم می‌آورد و ارتباط لازم را میان ناشران خارجی و نویسندگان و ناشران ترک برقرار می‌کند. وزارت فرهنگ ترکیه برنامه‌ teda را از سال ۲۰۰۵ در دستور کار خود قرار داده است. در همین راستا وزارت فرهنگ ترکیه از مترجمان آثار ترکی به دیگر زبان‌ها در مناسبت‌های فرهنگی دعوت و هزینه‌های مربوطه را پرداخت می‌کند.

سی و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب استانبول با حضور ۷۰۰ ناشر و موسسه فرهنگی و انتشاراتی ترک در ۹ سالن تا ۲۴ آبان ماه دایر است.

نمایشگاه کتاب استانبول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر