کد خبر: 320654 A

ایلنا: بیست ویکمین نمایشگاه مطبوعات درحالی در مصلی تهران برگزار می‌شود که بخشی از رسانه‌های اصلی سینمایی در این نمایشگاه حضور ندارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، روزنامه هنرمند،‌ صبا،‌ فصلنامه فارابی، ماهنامه فیلم‌نگار، فصلنامه فیلم‌خانه، ماهنامه جهان سینما، روزنامه سینما، ماهنامه سینما ادبیات به صورت مستقل و ماهنامه 24 در قالب موسسه همشهری در نمایشگاه حضور پیدا کرده‌اند. در بین پایگاه‌های اینترنتی نیز سینماپرس و هنرآنلاین به صورت مستقل حضور پیدا کرده‌اند.اما روزنامه‌های بانی‌فیلم، ماهنامه فیلم، دنیای تصویر،‌ صنعت سینما در این نمایشگاه حضور ندارند. در بین سایت‌های سینمایی نیز سایت کافه سینما، سینمانگار در نمایشگاه امسال حضور ندارند.

رضا اورنگ (سردبیر بانی‌فیلم) در گفتگو با خبرنگار ایلنا؛ درباره دلایل حضور نداشتن این روزنامه در نمایشگاه امسال گفت: حضور در نمایشگاه دردسرهای مختلفی دارد که نیاز به نیروی انسانی کافی و همچنین نرم‌افزارهای لازم را دارد. از طرف دیگر مباحث مالی درباره نمایشگاه نیز مطرح بود که باعث شد ما در داخل نشریه تصمیم‌ بگیریم امسال در نمایشگاه شرکت نکنیم و تصمیم ما یک تصمیم داخلی بود و اصلا دارای جناح‌بندی سیاسی نیست و جنبه اعتراضی نداشت.

علی معلم (سردبیر ومدیر مسئول ماهنامه دنیای تصویر) نیز گفت: دیگر شرکت‌ در نمایشگاه مطبوعات ذوق وشوق خوبی ندارد به دلیل‌ آنکه نمایشگاه مطبوعات در مکان خوبی برگزار نمی‌شود. نمایشگاه مطبوعات تا زمانی که در کنار نمایشگاه مطبوعات کتاب بود بهتر بود و ارتباط گسترده‌ای با مخاطبان داشت. ولی از زمانی که جدا شده و بخصوص در سالهای اخیر باعث ارتباط بهتر بین مخاطبان و رسانه‌ها نشده است.

نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر