کد خبر: 320698 A

ایلنا: محمد یعقوبی نمایش‌نامه‌نویس و کارگردان تئاتر در صفحه شخصی خود تصاویری را از اجرای نمایش «یک دقیقه سکوت» منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نمایش «یک دقیقه سکوت» به کارگردانی آزاده محمدی و با هنرمندان تئاتر کشور چک روی صحنه رفته است.

نمایش‌نامه «یک دقیقه سکوت» یکی از مشهورترین آثار یعقوبی‌ است که سال 80 توسط او در تالار «چهارسو»ی مجموعه تئاتر شهر اجرا شد و مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت.

38

آیدا کیخایی، همسر یعقوبی نیز 9 سال بعد و در سال 89 این نمایش‌نامه را در تالار کوچک تئاتر مولوی به صحنه برد که بار دیگر با استقبال تماشاگران روبرو شد.

نمایش‌نامه «یک دقیقه سکوت» اسفند سال 92 با نقش‌خوانی علی سرابی،‌ باران کوثری‌، نوید محمدزاده‌، فهیمه امن‌زاده‌، معصومه رحمانی‌، آریا توسلی‌ و تینو صالحی به نفع موسسه خیریه «یاوری سبز» نمایش‌نامه خوانی شد.

36

یعقوبی مدتی بعد شرایط خوانش این متن را در شهر تورنتو فراهم کرد که با گروهی از دانشجویان بااستعداد ایرانی در کانادا اجرا شد.

در «یک دقیقه سکوت» زندگی یک نویسنده، همسر او و نمایشنامه‌ای که می‌نویسد نشان داده می‌شود ولی در آخر نمایش‌نامه نیمه‌کاره باقی می‌ماند.

35

نمایش‌نامه «خشکسالی و دروغ» نیز یکی دیگر از آثار نمایش‌نامه‌نویس معاصر کشور است که اجراهای خارج از ایران را تجربه کرده و با استقبال علاقه‌مندان غیرایرانی مواجه شده است.

محمد یعقوبی یک دقیقه سکوت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر