کد خبر: 325234 A

ادامه واکنش‌ها به یک اعتراض؛

ایلنا: حمیدرضا نعیمی شب گذشته اعلام کرده اجرای این نمایش را در اعتراض به شیوه مدیریت مجموعه تئاتر شهر متوقف می‌کند.

به گزارش ایلنا، حسین پاکدل که سابقه مدیریت مجموعه تئاتر شهر را در کارنامه دارد؛ در این یادداشت به نعیمی توصیه کرده است به‌جای محروم کردن مخاطب و بر باد دادن تلاش دیگر اعضای گروه «در خلوت و آرامش رو در رو با مدیران» گفتگو کند و به شیوه‌ تعیین تکلیف برای مدیران در برابر تماشاگران پایان دهد.

در این یادداشت آمده است:

دوست هنرمندم حمیدرضا نعیمى عزیز

سلام؛

در خبرها دیدم دیشب روى صحنه اعلام کرده‌اى نمایش فاخر "ترور" را به اعتراض متوقف مى‌کنى.

بزرگوار مگر مى‌شود نمایش تازه متولد شده‌اى که این همه مدت تو و خیل کثیر هنرمندان روى صحنه و پشت صحنه بابت‌اش زحمت کشیده‌اند و اکنون دارد به راه مى‌افتد تا به بالندگى برسد را به همین سادگى سر برید؟ جواب همکارانت، هنرمندانى که با امید و اعتماد به تو پاى در این مهم گذارده و وقت و عمرشان را صرف کار کرده‌اند، جواب خیل مشتاقان تماشا و جواب خودت را چه مى‌دهى؟

پاکدل در بخش دیگری از یادداشت خود آورده است: از همه مهمتر جواب صاحب اثر را که به نامش خلق درام کردى- مولا على(ع) - را چه مى‌دهى؟ چرا از خود بیخود شده به روى اثرى با این درجه از زیبایى تیغ مى‌کشى؟ دلیلش هرچه باشد تو حق این کار را نداشته و ندارى. تو بهتر از من مى‌دانى اولین شرط کارگردانى مدیریت و تسلط بر خود است.

چرا دست به انتحار مى‌زنى برادر؟ چرا روى صحنه براى مدیران بالا دستى تعین تکلیف مى‌کنى؟ این طور که سنگ روى سنگ نمى‌ماند. مى‌دانم به اندازه دماوند براى به نتیجه رسیدن این کار بزرگ زحمت کشیدى؛ الان دیگر این اثر مال تو نیست که مى‌خواهى خفه‌اش کنى، مال تمام آینده است. کار ما تحمل سختى است.

اگر قرار بر آماده بودن همه چیز بود که موى سفید نمى‌کردى و "فاست" و "سقراط" و "ترور" خلق نمى‌کردى.

حمیدجان به عنوان دوستى دیرین و یارى همراه از تو مى‌خواهم به احترام هنر نمایش، به راحتى حرفت را پس بگیر و جهان هنر را از این اثر دیدنى محروم نکن! بعد در خلوت و آرامش رو در رو با مدیران حرفت را بزن و راهى براى مشکلت پیدا کن.

نعیمی شب گذشته پس از پایان اجرای نمایش «ترور» در سالن اصلی تئاتر شهر روی صحنه رفت و اعلام کرد اجرای این نمایش را در اعتراض به شیوه مدیریت مجموعه متوقف می‌کند.

حسین پاکدل حمیدرضا نعیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر