کد خبر: 325714 A

در بیانیه چهارم شورای راهبردی تاکید شد:

ایلنا: شورای راهبردی سینمای ایران در چهارمین بیانیه خود پیشنهاد کرد سالن‌های سینمایی دولتی را به بخش خصوصی واگذار کنند.

 به گزارش ایلنا، متن بیانیه چهارم شورای راهبردی سینمای ایران  بدین شرح است:

شورای راهبردی تحقیق و توسعه سینمای ایران در پی سلسله نشست‌ها و ارایهٔ راه‌کارهای خود در جهت برون‌رفت از بحران ریزش مستمر مخاطب در سالیان گذشته و روند نزولی اقتصاد رو به احتضار صنعت سینمای کشور و در راستای راهبرد کلان خود در حمایت از تولید بخش خصوصی، استقلال توام با مسئولیت پذیری هنرمندان حرفه‌ای در هنر-صنعت سینمای ایران و در راستای احقاق سیاست کلان عدم تصدی‌گری دولت متکی بر اصل ۴۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران خواستار واگذاری کلیهٔ سالن‌های نمایش فیلم کشور به بخش خصوصی ست.

شورا بر این باور است که نظاممند ساختن روند تولید، تنها با سامان بخشیدن به جریان پخش و نمایش سینمای ایران ممکن است. توازنی واقعی و ملموس در عرصهٔ عرضه و تقاضا با رویکرد اصلاح شکلی و زیرساختی وضعیت نمایش و سالن‌های سینما باتوجه به نیازهای واقعی مخاطبان سینمای ایران، جز در واگذاری امور مردم به خودشان می‌سر نخواهد بود.

گمان ما بر این است که ادامهٔ وضعیت فعلی و سالن‌داری بیش از نیمی از ظرفیت نمایشی کشور توسط وزارت‌خانه‌ها و بنیاد‌ها و نهادهای عمومی موجب انباشت ثروت، ایجاد انحصار و مولد مفسده و موقعیت‌های ویژه نزد افراد حقیقی خاص خواهد شد که به هر دلیل، این شکل نگهداری سالن‌های خالی و اکران نامتناسب فیلم‌ها تنها و تنها برای‌ آنان سودآور است و هر ساز و کار آزموده یا جدیدی را ناکوک خواهد کرد.

شورای راهبردی تحقیق و توسعه سینمای ایران مطابق قوانین و اصول جاریه کشور و سند ملی چشم‌انداز توسعه‌، پیشنهاد می‌کند دولت محترم، مقامات ذی‌ربط و دستگاه قانون‌گزار موجبات واگذاری عاجل و صددرصدی مالکیت کلیهٔ سالن‌های سینما که در اختیار و انحصار ارگان‌ها و نهادهاى دولتى و عمومى قرار دارند را به نفع مردم و بخش خصوصی فراهم کنند.

سالنهای سینمایی شورای راهبردی سینمای ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر