کد خبر: 325724 A

ایلنا: هیئت انتخاب و خرید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نتیجه جلسه ۵۴۴ خود را که شامل فهرست کتاب‌های تصویب شده جهت خرید است، در درگاه اینترنتی این وزارتخانه منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، براساس فهرست مذکور که تا ۳۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۴ اعتبار دارد، تعداد ۲۳۸ عنوان کتاب از ناشران مختلف توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در فهرست خرید این وزارتخانه قرار گرفته‌اند.

رکورد بیشترین خرید در مصوبهٔ ۵۴۴ مربوط به قرآن کریم با گردآوری حسین انصاریان از انتشارات رهروان حسینی است که ۱۰۰۰ نسخهٔ آن برای خرید فهرست شده است. لغزش‌های زبان با ۴۵۰ نسخه و دو کتاب آینه: مجموعه داستان‌های عاشورایی، از عاشورای حسین تا عاشورای شیعه و آن‌ها خانه‌هایشان را خراب کردند با ۴۰۰ نسخه در رتبه‌های بعدی بیشترین آمار خرید مصوبهٔ ۵۴۳ قرار دارند.

کمترین خریدهای مصوبهٔ ۵۴۴نیز هم خریدهای ۵۰ نسخه‌ای از کتاب‌هایی همچون مهاجرت نخبگان، آسیب‌های اجتماعی-اقتصادی و... را شامل می‌شود.

نکتهٔ جالب این مصوبه اقبال ارشاد به نشر افراز است. در این فهرست تعداد ۱۲۵۰نسخه از ۱۹ عنوان کتاب‌های این ناشر از جمله قاتل بی‌رحم و سه مونولوگ همراه نوشتهٔ مسعود رایگان؛ خریداری شده که تعداد نسخه‌های خریداری شده از نشر افراز هم عموما ۵۰ یا نهایتا ۱۰۰تایی است.

به غیر از نشر افراز، ناشرانی همچون جامعه‌شناسان با ۱۴ عنوان کتاب و ۱۳۰۰ نسخه، سیمای شرق با ۱۱۰۰ کتاب از ۱۱ عنوان و انتشارات سورهٔ مهر نیز با ۱۸۵۰ نسخه از ۱۱ عنوان بیشترین خرید‌ها را داشته‌اند. همچنین حضور ۵ کتاب از ناشر-مولف نیر در لیست مصوبات ۵۴۴ قابل تامل است. بر این اساس کتاب خبرنگارو گزارشگر چند رسانه‌ای با خریدی ۲۵۰ نسخه‌ای بیشترین تعداد را درمیان کتاب‌های ناشرا-مولف داشته است.

ناشرانی که کتاب‌های خود را برای بررسی، به هیات خرید کتاب داده بودند، می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی mof. farhang. gov. ir/fa/home/book از نتیجه بررسی مطلع شوند.

ناشرانی هم که کتاب‌هایشان در فهرست خرید این مصوبه قرار دارد، برای دریافت حواله خرید و تحویل کتاب‌ها، به دفتر صدور حواله دبیرخانه این هیات، واقع در ساختمان مرکزی وزارتخانه، طبقه سوم، اتاق ۳۴۲ مراجعه کنند.

هیئت انتخاب و خرید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر