کد خبر: 325807 A

یک هفته پس از هفته کتاب صورت گرفت؛

ایلنا: دانش­ آموزان دختر شهرستان بروجرد یک هفته پس از پایان هفته کتاب با برپایی کتابگردی در کتابشهر به یاری جشنواره «ک» مثل کودک «ک» مثل کتاب شتافتند.

به گزارش ایلنا، این دانش آموزان که همراه با معلمان خود در کتابشهر گردهم آمده بودند، با بیان اینکه کتابگردی مختص هفته کتاب نیست و باید این سنت ارزشمند در طول سال اجرا شود، با هدف اهدای کتاب به کودکان بی‌­سرپرست، برای خود و کتابخانه مدارس کتاب­های کودک و نوجوان خریداری کردند.

به گفته مهدی مرادی، کارگزار کتابشهر بروجرد، در این کتابگردی بخشی از سود فروش کتاب­های کودک و نوجوان به عنوان تخفیف ویژه دانش‌­آموزان و بخشی دیگر به عنوان کمک به کودکان بی­‌سرپرست در نظر گرفته شد.

وی افزود: این دانش‌­آموزان از این پس به عنوان سفیران فرهنگی کتابشهر خواهند بود که در مدارس بروجرد بساط کتاب برپا خواهند کرد.

 جشنواره «ک» مثل کودک «ک» مثل کتاب، با هدف فروش کتاب برای اهدای بسته کتاب به کودکان در سه روز هفته کتاب برگزار شد، با اینحال با توجه به استقبال گروه‌­های کتابگردی در برخی شهرها هنوز هم ادامه پیدا کرده است.

در این جشنواره نذر فرهنگی، کتابشهرهای ابهر، بروجن، بروجرد، بندرعباس، بوشهر، بیرجند، تبریــــز، تکاب، تهــران (آیت الله کاشانی)، تهران (بهارستان)، خــرم آباد، دماوند، زابــــل، شهرضا، شهرکرد، قزویـــن، کرج، نجف آباد اعلام کردند که سود فروش سه روز از هفته کتاب را برای اهدای کتاب به 5 هزار کودک بی‌سرپرست تحت پوشش موسسه خیریه عترت فاطمی اختصاص می‌­دهند.

مؤسسه کتابشهر ایران به عنوان یکی از بزرگترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای کتاب و محصولات فرهنگی کشور از سال 83 تاکنون بیش از 42 شعبه در اقصی نقاط کشور راه‌اندازی کرده است.

مراسم افتتاح جشنواره «ک» مثل کودک «ک» مثل کتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر