کد خبر: 325857 A

40 اثر از علیرضا اسپهبد در معرض دید علاقمندان قرار می‌گیرد.

به گزارش ایلنا، گالری سهراب در ادامه نمایش آثار بزرگان هنر ایران به سراغ یکی از چهره‌های مطرح هنر ایران، علیرضا اسپهبد رفته است.

در این نمایشگاه 25 سیاه مشق‌ و  15 تابلو روی بوم  و رنگی اسپهبد به نمایش درآمده است.

علیرضا اسپهبد در مجموعه آثارش معمولا به انسان‌های ترسیده، زنان سفیدپوش مدهوش، جیغ‌های هولناک، کلاغ‌ها و درخت‌های نوستالژیک پرداخته است. سبک کاری اسپهبد سورئالیسم است وی از وقایع جاری اجتماعی الهام گرفته و در فرم‌های فیگوراتیو آنها را عرضه کرده است.

علیرضا اسپهبد آذرماه ۱۳۳۰ در تهران متولد شد، 17 سالگی وارد دبیرستان هنرهای زیبای پسران تهران شد و در رشته نقاشی شروع به تحصیل کرد. در سال ۱۳۵۰ از آن رشته فارغ التحصیل شد و در سال ۱۳۵۴ وارد دانشگاه هنرهای تزئینی شد.  وی همچنین دارای فوق لیسانس از دانشگاه گلد اسمیت انگلستان است و نمایشگاه‌های متعددی در داخل و خارج ار ایران برگزار کرد، وی همچنین طراح مجله "کتاب جمعه" به سردبیری شاملو بود. از مشهورترین آثار اسپهبد طرح جلد ثابت مجموعه اشعار احمد شاملو بود.

علیرضا اسپهبد، نقاش و گرافیست ایرانی در سال ۱۳۵۴ اولین نمایشگاه انفرادی خود را به نام "کلاغ ها" در نگارخانه سیحون درمعرض دید علاقمندان قرار داد، اسپهبد 5 اسفند ۱۳۸۵ بر اثر عارضه قلبی چشم از جهان فروبست.

این نمایشگاه در گالری سهراب به آدرس خیابان خرمشهر، خیابان شهید عربعلی، کوچه سوم، ضلع جنوب غربی میدان سوم نیلوفر، پلاک 5 واحد 1 ساعت 16 تا 20 روز جمعه 6 آذرماه افتتاح و به مدت دو هفته در این گالری به نمایش درخواهد آمد.                                                                                                                                        

علیرضا اسپهبد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر