کد خبر: 327033 A

ایلنا: حراج "هنر قرن بیستم-نگاهی متفاوت" ساتبیز لندن چکش خورد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ظهر دیروز (۱۱ آذرماه) حراج هنر قرن بیستم ساتبیز لندن با فروش آثار سهراب سپهری و بهمن محصص چکش خورد.

در این حراج به آثار هنری مدرن از کشورهای سراسر اروپا و اطراف مدیترانه پرداخته شد. این آثار توسط هنرمندانی خلق شده است که در منطقه قوی بوده اما در عین حال بخشی از جریان اصلی بین‌المللی نیستند. در میان آثار ارایه شده در این حراج؛ بیشترین فروش به مصر، ترکیه، کشورهای عربی و ایران، هنر معاصر و مدرن لهستان، جمهوری چک و مجارستان اختصاص داشته است.

از میان ۱۱۶ آثار مختلف ارایه شده در این حراج آثاری از سهراب سپهری، منوچهر یکتایی، بهمن محصص، منیر فرمانفرمائیان، بهجت صدر، سیراک ملکونیان، سونیا بالاسانیان و لیلا متین دفتری ارائه شده است.

اثر منیر فرمانفرمائیان با قیمت پایه ۵۰ تا ۳۵ هزار بورو، بهجت صدر با قیمت اولیه‌ آن ۳۸ تا ۴۵ هزار یورو، لیلا متین دفتری با قیمت پایه ۲۵ تا ۱۸ هزار یورو، سیراک ملکونیان با قیمت اولیه ۲۲ تا ۱۸ هزار یورو، سونیا بالاسانیان با قیمت اولیه ۱۸ تا ۱۲ هزار یورو، و دو اثر از منوچهر یکتایی با قیمت‌های پایه ۸ تا ۱۲ هزار یورو و ۱۰ تا ۷ هزار یورو در این حراج عرضه شده است.

اثر سهراب سپهری به قیمت ۸۱ هزار یورو، بهجت صدر با قیمت ۵۶ هزار یورو، منیرو فرمانفرمائیان با قیمت ۴۳ هزار یورو، مجسمه برنزی بهمن محصص با قیمت ۳۰ هزار یورو، سیراک ملکونیان با قیمت ۲۸ هزار یورو، سونیا بالاسانیان با قیمت ۲۳ هزار یورو، دو اثر منوچهر یکتایی ۱۷ هزار یورو و ۱۳ هزار یورو به فروش رسیدند. اثر رنگ روغن بهمن محصص و لیلی متین دفتری به فروش نرسید.

کل فروش آثار «هنر قرن بیستم-نگاهی متفاوت» ساتبیز لندن ۲ میلیون و ۲۷۴ هزار و پانصد یورو و گران‌ترین اثر این حراج مجسمه برنزی محمود مختار با ۳۱۷ هزار یورو بود.

حراج ساتبیز چهارمین حراج مهم جهان است که در 90 مرکز در جهان برگزار می‌شود.

حراج ساتبیز لندن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر