کد خبر: 327322 A

برای اولین بار، ترکیب دو رنگ به عنوان رنگ سال پنتون انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، طبق اعلام سایت پنتون، آبی(Serenity) و صورتی کمرنگ (Rose Quartz) به عنوان رنگ سال ۲۰۱۶ انتخاب شده‌اند. درنهایت این سایت برای اولین بار، ترکیب دو رنگ Serenity و Rose Quartz را به عنوان رنگ سال پنتون انتخاب کرد.

براساس تحقیقات انجام شده ازسوی این سایت؛ مصرف‌کنندگان محصولات در جستجوی تمرکز حواس و سلامتی به عنوان یک پادزهر استرس‌های زندگی مدرن و روزمره هستند و از رنگی که به لحاظ روانی اطمینان و امنیت خاطر را محقق می‌کند؛ استقبال می‌کنند.

این پژوهش مشخص کرده؛ سبکی رنگ Serenity مانند گستره آسمان آبی بالای سر ما، آرامش و آسودگی همراه با یک اثر آرام بخش را تداعی می‌کند که موجب احساس استراحت و آرامش حتی در این زمانه آشفته است. Rose Quartz یک تُن متقاعدکننده و در عین حال ملایم است که احساس شفقت و آرامش را منتقل می‌کند.

ترکیب دو رنگ Serenity و Rose Quartz برخی برداشت‌های سنتی در ارتباط با رنگ را به چالش می‌کشد.

کاربرد ترکیب رنگ‌های Serenity و Rose Quartz در آیتم‌های آشپزخانه مانند کارد و چنگال و همچنین لوازم خانگی مانند شمع، کاسه‌های تزئینی، گلدان‌ها و گل‌ها و اضافه کردن تُن این رنگ ظریف در حالی که به ایجاد یک فضای صلح‌آمیز کمک می‌کند در اجسام به صورت شفاف، شیشه‌ای، مات و فلزی درخشش نیز می‌تواند بکار رود.

در طراحی گرافیک دو رنگ Serenity و Rose Quartz قوی و در عین حال آرام بخش، عاشقانه و ظریف، مصرف‌کنندگان را بلافاصله به سوی این ترکیب می‌کشاند، و آن را به یک سایه فریبنده برای انواع محصولات از مواد غذایی و آشامیدنی به لوازم آرایشی و لوازم جانبی تبدیل می‌کند. بسته‌بندی به‌طور فزاینده‌ای با شیوه زندگی و تغییرات رنگی گره خورده است، ترکیبی از Serenity و Rose Quartz برای انواع بسته‌بندی‌ها مناسب است.

مدت 16 سال است که کارشناسان موسسه پنتون برای رسیدن به رنگ برگزیده سال پژوهش کرده و انتخاب آنها هرساله مد، مبلمان منزل، طراحی صنعتی، همچنین بسته‌بندی محصولات و طراحی گرافیکی آنها را تحت تاثیر قرار داده است.

موسسه پنتون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر