کد خبر: 328755 A

ایلنا: مجموعه کتاب‌های «یاد» که به معرفی مشاهیر و مفاخر در گذشته فرهنگ، هنر و ادب کشور در دوره معاصر می‌پردازد، در ۱۰۰ عنوان از سوی انتشارات «ایده» راهی بازار نشر می‌شود.

به گزارش ایلنا؛ مجموعه کتاب‌های «یاد» با هدف معرفی مشاهیر و مفاخر از دوره مشروطه تا امروز منتشر می‌شود.

این مجموعه نگاهی به زندگی، زمانه و آثار این چهره‌های شاخص در حوزه‌های معماری، موسیقی، سینما، تئا‌تر، ادبیات، نقاشی و... دارد که از این میان می‌توان از افرادی چون علی حاتمی، احمد محمود، فروغ فرخزاد، سیمین دانشور، جلال آل احمد، فرهاد مهراد و صمد بهرنگی اشاره کرد.

آرش سلطانعلی (مدیر انتشارات ایده) درباره انتشار مجموعه «یاد» گفت: ما انتشار ۱۰۰ جلد از این مجموعه را پیش‌بینی کردیم که چندی پیش دو جلد نخست آن با عنوان «علی حاتمی» نوشته عباس بهارلو و «احمد محمود» نوشته حسین جاوید، روانه کتابفروشی‌ها شدند.

وی درباره ویژگی‌های مجموعه «یاد» گفت: ما برای انتشار این مجموعه ۱۰۰ جلدی، سبک خاصی را طراحی کردیم که بر این اساس هرکدام از کتاب‌های این مجموعه در ۱۰۰ صفحه و به لحاظ ساختار در یک قالب و یونیفرم مشخص ارائه می‌شوند.

سلطانعی از انتشار سه جلد دیگر از این مجموعه خبر داد و گفت: سه جلد دیگر از آن با عناوین «محمد قاضی» نوشته عباس سلیمی، «عبدالحسین نوشین» نوشته احسان حاجی‌پور و «صمد بهرنگی» نوشته حسین اصل عبدالهی نیز در مراحل چاپ است و به زودی منتشر می‌شود.

نشر ایده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر