کد خبر: 332316 A

عضو هیات مدیره بنیاد استاد محمد:

ایلنا: پرستو گلستانی گفت: احتمال دارد در آینده از کارگردان یا کارگردانان صاحب‌نام درخواست کنیم یکی از نمایش‌نامه‌های زنده یاد استاد محمد را اجرا کنند.

به گزارش ایلنا، پرستو گلستانی، عضور هیات مدیره بنیاد زنده یاد محمود استاد محمد با اعلام این خبر که جایزه نمایش‌نامه بر‌تر سال ۹۳ شنبه آینده برگزار می‌شود، اظهار کرد: در راستای این جشن برنامه‌های جنبی مانند جلسه‌های نمایش‌نامه خوانی برگزار می‌کنیم که دوستان علاقه‌مند به این رپرتوار در آن شرکت کردند.

او به معرفی دو نمایش‌نامه‌ای که طی روزهای ۳۰ آذر و یکم دی ماه خوانش شده‌اند پرداخت و گفت: ابتدا نمایش‌نامه «شب بیست و یکم» به کارگردانی احسان فلاحت‌پیشه و سپس نمایش‌نامه «آسید کاظم» به کارگردانی سارا دارو فروش در قالب این برنامه‌ها خوانش شد و در ادامه امروز هم «عکس خانوادگی» به کارگردانی من در مجموعه تئا‌تر شهر خوانش می‌شود.

این هنرمند با اعلام این مطلب که «زنده یاد استاد محمد علاقه زیادی به اجرای این متن داشت» اظهار کرد: آقای استاد محمد دو بار تصمیم گرفت نمایش‌نامه «عکس خانوادگی» را روی صحنه ببرد که هر دو بار قرار بود من هم در نمایش ایفای نقش داشته باشم اما بنا به دلایلی اجرا نشد. 

گلستانی بیان کرد: «عکس خانوادگی» با تعداد شخصیت‌های کم و زمانی کوتاه موضوعی اجتماعی دارد و خیلی به‌روز است. این متن در میان آثار محمود استاد محمد زبان متفاوتی دارد و جزء آثار آخر ایشان به حساب می‌آید.

او با بیان اینکه برگزاری چنین نشست‌هایی در راستای فعال نگهداشتن بنیاد برگزار می‌شود؛ در پاسخ به این پرسش که آیا هیات مدیره تصمیم ندارد برای اجرای متون زنده یاد استاد محمد به کارگردانان صاحب‌نام درخواست دهد؟ اظهار کرد: باید به این نکته توجه داشته باشیم در میان کارگردانان جوان هم افراد حرفه‌ای حضور دارند و به همین دلیل ما دست‌ هنرمندان را باز گذاشته‌ایم.

عضو هیات مدیره بنیاد استاد محمد تصریح کرد: فعلا در گام‌های نخست هستیم و احتمال دارد در آینده از کارگردان یا کارگردانان صاحب‌نام نیز درخواست کنیم یکی از نمایش‌نامه‌های این نویسنده را کار کنند. 

گلستانی همچنین درباره مسائل مالی و حمایتی بنیاد توضیح داد: فعلا تمام هزینه‌ها برعهده اعضای هیات مدیره بنیاد قرار دارد و با افرادی هم درباره دریافت حمایت‌های مالی صحبت کرده‌ایم اما منتظر نتیجه هستیم. نمایش‌نامه‌ خوانی‌ها هم دلی برگزار شده و هیچ‌یک از گروه‌ها ریالی دریافت نکرده‌اند.     

برنامه نمایش‌نامه خوانی‌های بنیاد محمود استاد محمد تا روز آینده ادامه دارد و سپس مراسم نهایی جایزه ادبیات نمایشی بنیاد ساعت ۱۷ روز شنبه پنجم دی ماه در تالار اصلی مجموعه تئا‌تر شهر برگزار می‌شود.

پرستو گلستانی هیات مدیره بنیاد استاد محمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر