کد خبر: 332405 A

ایلنا: علیرضا پاشایی طی حکمی از سوی حسین قنادیان (رئیس شورای سیاست‌گذاری کنگره تخصصی موسیقی شهدای هنرمند) به عنوان دبیر این کنگره تخصصی شد.

 به گزارش ایلنا، در راستای برپایی کنگره‌های تخصصی در آستانه کنگره سراسری ۲۰۰۰ شهید هنرمند به منظور مشارکت و تعامل با جامعه موسیقی کشور و برنامه‌ریزی برای شناسایی ظرفیت‌های موسیقی در راستای گفتمان انقلاب اسلامی و تجلیل و یادمان شهیدای هنرمند عرصه موسقی و پاسداشت از خانواده هنرمندان شهید جامعه موسیقی کشور علیرضا پاشایی به عنوان دبیر کنگره تخصصی موسیقی شد.

کنگره تخصصی موسیقی که با عنوان «نوای عاشقی» در ساختار کنگره سراسری ۲۰۰۰ شهید هنرمند طراحی و گنجانده شده است با اهدافی چون: تجدید میثاق و بیعت با آرمان شهدا، همزمان با کنگره بزرگ شهدای هنرمند در فضایی معطر به رایحه یاد شهیدان به ویژه شهیدانی که در حوزه موسیقی نقش آفرینی داشته‌اند با مشارکت خانواده هنرمندان شهید و جامعه تخصصی موسیقی انقلاب اسلامی با رویکردی عاطفی و ملحوظ به نقش توامان شهدای هنرمند در ارائه الگوهای آیده‌ال و کارآمد برای جامعه امروز و نسل‌های نوجوان و جوان با رهیافت‌ها و دستاوردهای بی‌شمار برگزار می‌گردد.

 یاد و خاطره شهدای هنرمندان از لسان هنر و لمس لحظات ملکوتی و معنوی این والامقامان در منظر یادکاوی مادران و پدران شهید موجب تعالی هنر انقلاب اسلامی و ارزش‌های اجتماعی و فرهنگی هنر راستین و متعهد بویژه جامعه موسیقی کشور می‌ شود.

کنگره سراسری ۲۰۰۰ شهید هنرمند در پنج رشته هنری شامل: «سینما»، «تئا‌تر»، «هنرهای تجسمی»، «موسیقی» و «شعر و ادبیات» اواخر دی‌ماه سال‌جاری توسط سازمان بسیج مستضعفین، سازمان بسیج هنرمندان با مشارکت و تعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، حوزه هنری، خانه هنرمندان ایران، مرکز بسیج سازمان صدا و سیما به دبیری محمد خزاعی در تهران برگزار می‌شود.

پاشایی علیرضا پاشایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر