کد خبر: 332407 A

مدیرعامل موسسه بهمن سبز اعلام کرد:

ایلنا: محمود کاظمی (مدیرعامل موسسه بهمن سبز) یکشنبه ۲۹ آذرماه از روند بازسازی سینما فلسطین اصفهان بازدید کرد. در این سفر، طباطبایی معاون موسسه سینماشهر حضور داشت.

 به گزارش ایلنا، مدیر موسسه بهمن سبز با ابراز خرسندی از روند بازسازی سینما فلسطین اصفهان گفت: روند بازسازی سینما فلسطین خوب پیش رفته است و امیدواریم با همکاری موسسه سینما شهر یک سالن استاندارد و قابل قبول داشته باشیم و سینما فلسطین را در دهه مبارک فجر بازگشایی کنیم.

محمود کاظمی اضافه کرد: خوشبختانه سینماهای حوزه هنری اصفهان در کشور حرف اول را می‌زنند و این مرهون مدیریت خوب این سینما‌ها است. اگر آمار فروش سینماهای حوزه هنری در سال ۹۴ بررسی و با فروش این سینما‌ها در سال ۹۳ مقایسه شود خوشبختانه بیشتر سینماهای حوزه هنری امسال میزبان مخاطبان بیشتری بوده‌اند و شاهد رشد ارقام فروش و تعداد تماشاگران هستیم.

مدیر عامل موسسه بهمن سبز ادامه داد: طبق آمار، سینماهای استان اصفهان، تهران، فارس، خراسان رضوی و مازندران در آذرماه ۹۴ بیشترین میزان جذب مخاطب را داشته‌اند. سینماداری در حوزه هنری، یک امر تخصصی است و ما سعی می‌کنیم امانتداران حرفه‌ای و امین برای صاحبان فیلم باشیم، آنهایی که پخش فیلمشان را به حوزه هنری می‌سپارند درباره دقت و سرعت خدمات رسانی این نهاد، مطمئن هستند.

کاظمی با بیان اینکه باید سینماهای چند سالنی در بسیاری از شهر‌ها ساخته شود، افزود: ساخت سینماهای تک سالنه در دنیا در حال منسوخ شدن است. در همه جای دنیا گرایش به سمت ساخت پردیس‌های سینمایی وجود دارد. این رویه در ایران نیازمند کمک دولتمردان و همکاری نهادهای فرهنگی و هنری است. سینماهای موجود در برخی شهر‌ها واقعا قدیمی هستند و به عنوان سینمای امروزی نمی‌توان آن‌ها را پذیرفت.

وی ادامه داد: متاسفانه از مجموع ۱۲۰۰ شهر ایران، ۶۷ شهر سینما دارد و برخی استان‌ها هنوز از نعمت داشتن سینما محرومند. ما به عنوان نهادی که تولید، توزیع و نمایش را به شکل تخصصی بر عهده داریم باید در این امر وارد شویم و به صورت خودگردان آن را انجام دهیم، اما در هر حال به کمک مجلس و دولتمردان نیاز داریم زیرا اهمیت موضوع فرهنگ بر هیچکس پوشیده نیست. مقام معظم رهبری فرموده‌اند: «اعتلای سینمای کشور، نیازی محسوس است و همه باید این حقیقت را دریابند که هنر مهم و بسیار برجسته سینما برای کشور، یک نیاز و ضرورت محسوب می‌شود.» پس گسترش این هنر، یکی از وظایف آنهایی است که در حوزه فرهنگ فعالیت می‌کنند.

کاظمی گفت: خوراک سینما فیلم است و نمی‌توان اهمیت اکران خوب را نادیده گرفت. خوشبختانه سال آینده یکی از پربار‌ترین سال‌های سینماست. بسیاری از بزرگان سینمای ایران در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، حضور دارند و می‌توان پیش بینی کرد که رونق سینمای ایران در سال آینده محقق شود.

حوزه هنری و موسسه سینما شهر در دهه فجر سینما فلسطین اصفهان را افتتاح خواهند کرد. با همکاری این دو نهاد، بازسازی سینما خانواده اصفهان نیز به زودی آغاز خواهد شد.

موسسه بهمن سبز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر