کد خبر: 333118 A

رئیس اتحادیه چاپخانه داران اقلیم کردستان عراق:

ایلنا: اغلب دستگاه‌ها و ماشین آلاتی که در نمایشگاه، وجود دارد به همت مهندسان و کارشناسان ایرانی بومی شده‌اند و این موضوع نشان می‌دهد که صنعت چاپ در ایران جایگاه خوبی دارد.

به گزارش ایلنا، رئیس اتحادیه‌ی چاپخانه داران اقلیم کردستان عراق، در حاشیه‌ی بازدید از بیست و دومین نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی تهران با اشاره به توانمندی های چاپی ایران، گفت: این نمایشگاه با حضور جمع گسترده‌ای از فعالان حوزه چاپ و بسته بندی تشکیل می‌شود و نصب دستگاه‌ها و ماشین آلات به روز و مدرن در نمایشگاه، نشانه به روز بودن این نمایشگاه است.

سوران عبدالرحمن با بیان این مطلب افزود: اغلب دستگاه‌ها و ماشین آلاتی که در نمایشگاه، وجود دارد به همت مهندسان و کارشناسان ایرانی بومی شده‌اند و این موضوع نشان می‌دهد که صنعت چاپ در ایران جایگاه خوبی دارد.

وی که نخستین بار بود از نمایشگاه چاپ تهران بازدید می‌کرد، با اشاره به تعامل با اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران و اتحادیه چاپخانه داران اقلیم کردستان عراق در نمایشگاه اربیل عراق، گفت: دفتر مشترک اتحادیه چاپ ایران و کردستان عراق از جمله موضوعاتی است که باید جدی گرفته شود تا امکان تبادل اطلاعات و تجربیات میان دو کشور فراهم شود.

عبدالرحمن با بیان اینکه انتقال تجربه میان دو این بخش به رشد و ارتقای این صنعت در منطقه منجر خواهد شد، یادآور شد: اقلیم کردستان از نظر چاپ و بسته بندی نسبت به ایران وضعیت چندان خوبی ندارد، در این میان پوشش نیازهای چاپی اقلیم کردستان با توجه به امکانات و توانمندی‌های صنعت چاپ ضرورتی است که امیدواریم در سال‌های آینده مرتفع شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به وضعیت صنعت چاپ اقلیم کردستان، توضیح داد: حدود 163 چاپخانه در اقلیم کردستان فعال هستند که از میان آنها، 20 چاپخانه درجه یک، 40 چاپخانه درجه 2 و بقیه چاپخانه ها درجه سه و واحدهای تولیدی کوچک هستند.

 رئیس اتحادیه چاپخانه داران اقلیم کردستان عراق با بیان اینکه دستگاه‌ها و ماشین آلات چاپ در اقلیم کردستان چندان به روز نیست، گفت: بهترین دستگاه‌هایی که در چاپخانه‌های این اقلیم قرار دارد معتلق به سال 2000 است و حجم زیادی از این دستگاه‌ها به دلیل کمبود و نبود قطعات یدکی بدون استفاده هستند و خوشبختانه با حضور در نمایشگاه چاپ تهران امکان خریداری این قطعات فراهم شده است.

رئیس اتحادیه‌ی چاپخانه داران اقلیم کردستان عراق نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر