کد خبر: 334542 A

مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی ارشاد اعلام کرد:

ایلنا: مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از گسترش خدمات الکترونیک و ارائه توکن به همه ناشران تا پایان سال 94 خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمد سُلگی با اعلام این خبر گفت: در راستای گسترش دولت الکترونیک و به منظور سرعت و دقت در انجام امور اجرایی ناشران و کاهش تردد در سطح شهر تهران، طرح فرآیند صدور مجوز اعلام وصول کتاب از اول آبان ماه به صورت کاملا الکترونیک ساماندهی و اجرا شده است.

وی افزود: در مرحله اول ناشرانی که دارای توکن هستند، می توانند درخواست صدور مجوز چاپ و نشر کتاب خود را (قبل از چاپ اعلام وصول) از طریق سامانه الکترونیکی به نشانی http://ketab.farhang.gov.ir ارسال کنند. سایر ناشران فاقد توکن نیز با مراجعه حضوری به واحد ثبت کتاب این دفتر می توانند درخواست اعلام وصول خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

سُلگی از ارایه توکن به ناشران کل کشور در مرحله دوم این طرح خبر داد و گفت: با توجه به استقبال ناشران از این طرح، در نظر داریم توکن را به تمامی ناشران کشور تخصیص دهیم که خوشبختانه مقدمات اجرایی آن فراهم شده و تا پایان سال جاری فرآیند تحویل توکن به ناشران انجام خواهد شد.

مدیرکل دفتر توسعه کتاتب و کتابخوانی در پایان خاطرنشان کرد: با توزیع توکن در میان تمامی ناشران، فرآیند ثبت و صدور مجوز اعلام وصول کتاب به صورت الکترونیک برای تمامی ناشران کشور انجام خواهد شد.

سلگی ادامه داد: همچنین ناشران می توانند تمامی مراحل فرآیند صدور مجوز چاپ و نشر کتاب خود را از طریق همین سامانه پیگیری کنند و دیگر نیازی به مراجعه حضوری نخواهد بود مگر در مواقع ضروری که ناشر باید نسخه کتاب چاپ شده خود را به دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی تحویل دهد.

محمد سلگی مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر