کد خبر: 334622 A

ایلنا: مجله بخارا این بار با همکاری بنیاد ملت، بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار و گنجینه پژوهشی ایرج افشار شب میدان توپخانه را برگزار می‌کند.

به گزارش ایلنا، میدان توپخانه­‌ی تهران سال‌های متمادی مرکز شهر تهران بوده است. این مرکزیت موجب شد تا میدان کانون حوادث و تحولات اجتماعی و تاریخی ایران باشد، حوادثی که چهره­ امروزین کشور را ساخته و پرداخته است. بسیاری از خاطرات جمعی در این فضای شهری شکل گرفته و امروز میدان جز یکی دو نشانه­ مختصر، هیچ هویتی را بیاد نمی‌آورد.

 مجله بخارا این بار با همکاری بنیاد ملت، بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار و گنجینه پژوهشی ایرج افشار شب میدان توپخانه را برگزار می‌کند. سید عبدالله انوار، پیروز جناحی، مهرداد زاهدیان و علی دهباشی سخنرانان این  برنامه‌اند و فیلم مستند « میدان بی حصار» ساخته مهرداد زاهدان به نمایش در می‌آید.

مهرداد زاهدیان تحصیلکرده در رشته­‌ی عکاسی از هنرهای زیبا دانشگاه تهران و فلسفه از دانشکده ادبیات دانشگاه تهران است. در کارنامه­‌ی فیلمسازی او بیش از بیست عنوان فیلم کوتاه و مستند وجود دارد. تعدادی از فیلم­‌های مستند ساخته شده توسط زاهدیان در مراکز دانشگاهی و آکادمی­‌های هنری معتبر جهانی به عنوان منابع تحقیقاتی، بطور مستمر نمایش داده می‌شوند.

مستند میدان بی‌حصار، محصول دو سال تلاش زاهدیان بود که توانست عنوان بهترین مستند سال در سال 1387 را به خود اختصاص دهد. این مستند نیز بارها در مراکز علمی و سمینارهای شهری به نمایش درآمده و مورد استقبال تماشاچیان قرار گرفته است.

این مراسم روز یکشنبه 13 دی ماه 1394 ـ ساعت 5 عصر به آدرس :خیابان ولیعصر، سه راه زعفرانیه، خیابان عارف نسب، شماره 12، کانون زبان فارسی برگزار می‌شود.

میدان توپخانه­‌ی تهران مستند میدان بی‌حصار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر