کد خبر: 335078 A

ایلنا: دبیر جشنواره فیلم 180ثانیه‌ای بانک‌پاسارگاد، از برگزاری مراسم اختتامه نخستین جشنواره فیلم 180 ثانیه‌ای این بانک در روز 26 دی ماه سال جاری در مرکز همایش‌های برج میلاد خبر داد.

به گزارش ایلنا، حسن بلخاری با بیان این نکته که حدود ۳۰ سال است که شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ دنیا به مسوولیت‌های اجتماعی خود توجه ویژه‌ای نشان می‌دهند، اظهار داشت: امروزه شرکت‌های رتبه‌سنج در معیارهای رتبه‌دهی خود علاوه بر مسایل اقتصادی، به فعالیت‌های شرکت‌ها و موسسات در امور فرهنگی و اجتماعی نیز توجه‌ای دارند و این موضوعات در رتبه‌بندی آن‌ها موثر است.

وی با اشاره به این نکته که بانک پاسارگاد هم به حوزه مسوولیت‌های اجتماعی اعتقاد راسخی دارد، گفت: بنده از سال ۸۹ به این مجموعه وارد شده‌ام و نخستین کار هم در حوزه سرمایه‌گذاری این بانک در حوزه فیلم، فیلم سینمایی جدایی نادر از سیمین بود که تنها فیلم برنده جایزه اسکار در کشور به حساب می‌آید.

بلخاری با تأکید بر این نکته که بانک پاسارگاد در همه ابعاد از فیلم و سینما تا کتاب و دانشگاه، مسوولیت‌های خود را انجام داده است، خاطرنشان کرد: این بانک تاکنون در فیلم‌های سینمایی چون «جدایی نادر از سیمین»، «طبقه حساس»، «بهمن»، «ملبورن» و «من دیه‌گو مارادونا هستم»، سرمایه گذاری کرده است.

وی اعلام کرد: بانک پاسارگاد در جهت حمایت از صنعت سینمای کشور، برای سرمایه‌گذاری در فیلمنامه‌های خوب و موفق دیگر هم آمادگی کامل دارد.

دبیر جشنواره فیلم ۱۸۰ ثانیه‌ای با تأکید بر این نکته که این جشنواره با هدف حمایت از جوانان راه‌اندازی شده است، ادامه داد: اگر خلاقیت در کنار امکانات مادی و لجستیکی قرار نگیرد، نمی‌تواند به فعلیت برسد و در همین راستا، بانک پاسارگاد حمایت از فیلم‌های کوتاه و ایده‌ها را در دستور کار خود قرار داده است.

وی تأکید کرد: استقبال از این جشنواره به حدی بود که مسوولان بانک پاسارگاد را تشویق کرد که این جشنواره را دائمی کنند، به همین دلیل در شورای فرهنگی بانک تصویب شد که جشنواره مذکور هر دو سال یک بار برگزار شود.

دکتر بلخاری با اشاره به این نکته که از همین حالا آماده دریافت فیلم‌ها و ایده‌های علاقمندان برای جشنواره دو سال آینده هستیم، گفت: اگر جوانان مورد حمایت قرار گیرند، به کارگردان‌های بزرگی در کشور تبدیل خواهند شد و این جشنواره نبوغ سرشار جوانان این مرز و بوم را در بخش هنر و سینما نشان داد.

وی برگزاری این جشنواره را اقدامی مقدس در جهت کشف خلاقیت‌های وسیع جوانان کشور خواند و اظهار امیدواری کرد که بانک پاسارگاد در شناساندن این خلاقیت‌ها به جامعه موفق باشد.

دبیر جشنواره فیلم ۱۸۰ ثانیه‌ای پاسارگاد اظهار داشت: امیدواریم با افزایش حمایت‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها این موج را وسیع‌تر کنیم و استعدادهای زیادی را به جامعه هنری کشور معرفی کنیم.

بلخاری از تشکیل بنیاد فرهنگی و هنری بانک پاسارگاد در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: بخش عمده‌ای از مقدمات راه‌اندازی این بنیاد، از جمله اخذ مجوز‌ها انجام شده است و تأسیس آن به بانک اجازه خواهد داد تا اقدامات حمایتی خود را در بخش فرهنگ و هنر در سطح وسیع‌تری به انجام برساند.

وی اضافه کرد: در سال آینده دانشکده هنر و معماری خاتم هم راه‌اندازی خواهد شد که در این دانشکده امکان ادامه تحصیل برگزیدگان جشنواره فیلم ۱۸۰ ثانیه‌ای و همچنین بهره‌گیری از استعدادهای این مرز و بوم فراهم خواهد شد.

تمام شرکت‌کنندگان در جشنواره، سهامدار بانک پاسارگاد خواهند شد

خسرو رفیعی (مشاور مدیر عامل و مدیر روابط‌عمومی بانک)، با بیان این نکته که بانک پاسارگاد برای مسوولیت‌های اجتماعی خود اهمیت زیادی قایل است، گفت: این بانک هزینه بخشی از فعالیت‌های تبلیغاتی خود را به سوی موضوعات مورد نیاز جامعه سوق داده و نخستین موسسه‌ای است که کتاب مسوولیت‌های اجتماعی خود را چاپ و منتشر کرده است.

وی؛ بخش هنر را یکی از شاخه‌های مهم مورد تأکید بانک پاسارگاد خواند و یادآور شد: این بانک در چند سال گذشته، در کنار هنرمندان رشته‌های مختلف حضور داشته و سعی کرده است تا انگیزه که نیاز اصلی و واقعی هنرمندان است را تقویت کند.

مدیر روابط عمومی بانک پاسارگاد با تأکید بر این نکته که نوجوانان و جوانان کشور ما نیازمند دیده شدن هستند، افزود: اقدامات لازم برای برگزاری نخستین جشنواره فیلم ۱۸۰ ثانیه‌ای از سال گذشته شروع شد و اجرای این جشنواره از ابتدای سال جاری و با کمک فعالان بخش هنر کشور کلید خورد.

وی؛ حسن بلخاری، کمال تبریزی، روح الله حجازی، دهقان و امین تفرشی را از داوران این جشنواره ذکر کرد و ادامه داد: جشنواره فیلم ۱۸۰ ثانیه‌ای در سه حوزه حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی، تکریم خانواده و حقوق اجتماعی و معرفی یکی از خدمات و ویژگی‌های بانک‌پاسارگاد، اثرات و ایده‌های علاقمندان را دریافت کرده است و در پایان جشنواره با رأی هیأت داوران، به نفرات اول هر بخش ۶۰ میلیون ریال، نفرات دوم ۴۰ میلیون ریال و نفرات سوم ۳۰ میلیون ریال اهدا می‌شود که در مجموع ۱۲ نفر در بخش فیلم جایزه دریافت خواهند کرد.

به گفته رفیعی، در بخش ایده نیز به چهار ایده بر‌تر در هر بخش و به هر نفر ۱۰ میلیون ریال اهدا خواهد شد. ضمن اینکه با موافقت آقای دکتر مجید قاسمی، مدیر عامل بانک پاسارگاد، تمامی شرکت‌کنندگان در جشنواره صرف نظر از کسب رتبه، سهامدار بانک پاسارگاد خواهند شد.

وی تأکید کرد: ۱۸۹۴ فیلم کوتاه ۱۸۰ ثانیه‌ای و ۵۰۰ ایده در بخش‌های سه‌گانه اعلام شده، به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که از این تعداد ۲۴ نفر مشمول دریافت جایزه شناخته شدند که دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جوایز خود را در روز ۲۶ دی ماه سال جاری دریافت خواهند کرد.

مدیر روابط عمومی بانک پاسارگاد با بیان این نکته که بانک پاسارگاد با هدف ایجاد انگیزه در تهیه‌کنندگان فیلم‌های برگزیده، با موافقت آقای دکتر قاسمی، مدیر عامل بانک پاسارگاد، این فیلم‌ها را از خالقان آن‌ها خریداری خواهد کرد، خاطرنشان کرد: نفرات بر‌تر جشنواره برای ادامه تحصیل بورسیه بانک پاسارگاد شده و تا پایان تحصیل خود از حمایت‌های این بانک بهره‌مند خواهند شد.

وی از آمادگی بانک پاسارگاد برای حمایت از ساخت ایده‌های رسیده به جشنواره، خبر داد و اظهار داشت: به محض پایان جشنواره، اثرات برگزیده در دو پردیس ملت و کوروش به مدت یک ماه، در زمان بین نمایش فیلم‌ها، به نمایش درخواهند آمد.

رفیعی همچنین اظهار امیدواری کرد؛ تمامی فیلم‌های برگزیده در یک سانس کامل چندساعته در پردیس ملت به نمایش درآیند و نحوه گزینش فیلم‌ها برای حاضران روشن شود.

وی ساخت مدارس و کتابخانه‌های متعدد، راه‌اندازی موزه هنرهای تجسمی، حمایت از چاپ کتاب شاهنامه شاه طهماسبی، کتاب تاریخ جامع ایران و قرآن اعظم، همچنین حمایت از برگزیدگان کنکور سراسری تا پایان تحصیلات عالیه را از دیگر اقدامات بانک پاسارگاد در راستای ایفای مسوولیت‌های اجتماعی ذکر کرد.

به گفته رفیعی، هم اکنون ۱۲۰ نفر از برگزیدگان کنکور سراسری در رشته‌های مختلف، تا پایان تحصیل خود در مقاطع عالیه، بورسیه بانک پاسارگاد خواهند بود.

حسن بلخاری جشنواره فیلم 180 ثانیه ای بانک پاسارگاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر