کد خبر: 336606 A

واکنش محسن امیریوسفی به سخنان محمد حیدری:

ایلنا: در پی سخنان محمد حیدری؛ دبیر جشنواره فیلم فجر در برنامه «سینمای ایران» که روز پنجشنبه 17 دی ماه از شبکه 4 سیما پخش شد، محسن امیریوسفی توضیحاتی ارائه کرد.

 به گزارش ایلنا؛ متن یادداشت محسن امیر یوسفی که نسخه‌ای از آن برای ایلنا ارسال شده؛ به شرح زیر است: «به روال سه سال قبل در صدد اعتراض و پاسخگویی نیستم. چند سطری جهت روشنگری خدمت آن دسته مدیرانی می‌نویسم که تصوراتشان بسیار فاصله دارد با حقیقتِ ماجرای «آشغالهای دوست داشتنی»، عارضم که:

اولاً «آشغالهای دوست داشتنی» به استناد شواهد موجود، در هیچ دوره‌ای از جشنواره و توسط هیچ هیئت انتخابی دیده نشده و هیچ صورتجلسه‌ای در این زمینه وجود ندارد. هم آقای رضاداد دبیر پیشین جشنواره در مصاحبه‌های آن زمان تاکید کرد که فیلم را به هیئت انتخاب نمی‌دهد و هم تعدادی از اعضای محترم هیئت انتخاب مثل آقای مازیار میری و آقای دکتر داروغه‌زاده گفتند که فیلم دیده نشده و صورتجلسه‌ای امضا نکردند.

اگر فیلم من یکبار توسط هیئت انتخاب دیده شده بود مصدع اوقات شما و جشنواره‌تان نمی‌شدم. متاسفانه این حرفِ نادرستِ دیده شدن فیلم توسط هیئت انتخاب دوره‌های قبلی جشنواره، اولین بار چند هفته پیش از سوی «یک کارمند دوست‌داشتنی» سازمان سینمایی به یکی از مدیران حوزه وزارتی منتقل شد و یکی از مخالفین محترم فیلم هم در یک خبرگزاری آن را اعلام کرد.

دوم اینکه خیال پردازیٍ بخشش سهم فارابی، دیگر چه صیغه ایست که همگان (بالاخص اینجانب) از آن بی‌اطلاعیم!! هیچ بخششی در کار نبوده و من هم خواهان چنین بخششی نیستم و به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی در این سه سال حتی به فکرم نرسیده که نمایش و اکران «آشغال‌های دوست‌داشتنی» را وجه‌المصالحه چنین کاری قرار دهم و آخر این چه بخششی بوده که من به عنوان تهیه‌کننده و مالک فیلم از آن بی‌خبرم؟! از طرفی، این مسئله به مدیریت محترم بنیاد سینمائی فارابی مربوط می‌شود و چه ربطی به جشنواره فیلم فجر دارد؟! اگر پشت پرده خبر دیگری‌ست لطفا به من هم بگویید!

جناب آقای حیدری، فیلم «آشغالهای دوست داشتنی» در مورد وحدت ملی، گفتگو و دوری از خشونت است که بطور قانونی و با مجوز ساخته شده و حق قانونی و شهروندی تمام عوامل نجیب و صبوراین فیلم است که فیلمشان بعد از سه سال در جشنواره توسط مردم و اهالی مطبوعات دیده شود تا همگان ببینند که عوامل این فیلم چه کارستانی در سینما کرده‌اند.

تنها تقاضای سه ساله من تمکین جشنواره فیلم فجر به قانون است. قصد من فشار برای حضور در جشنواره فیلم فجر نیست چون، نه در شأن من است و نه در شأن فیلم «آشغالهای دوست داشتنی». تقاضایِ سه ساله من این است که می‌خواهم برای اولین بار فیلم‌ام به هیئت محترم انتخاب جشنواره نشان داده شود، نتیجه هرچه باشد مورد قبول من است.

آقای حیدری با احتساب جشنواره فیلم فجر امسال، من در سیزده دوره جشنواره فیلم فجر و تنها با سه فیلم، هشت‌بار تقاضای حضور در این جشنواره را داشته‌ام. امیدوارم امسال با تمکین به قانون، نحسی عدد سیزده دامن هیچ‌کدام‌مان را نگیرد!

زیاده عرضی نیست

محسن امیر یوسفی، کارگردان و تهیه‌کننده «آشغالهای دوست داشتنی»

محسن امیر یوسفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر