کد خبر: 336633 A

ایلنا: تازه ترین آثار فتو مدیای «بی‌تا محبتی»، عصر جمعه هیجدهم دی ماه 94 ، در گالری شکوه به نمایش در آمد.

به گزارش ایلنا، عنوان نمایشگاه فتومدیای محبتی؛ «نامیرا» است و هنرمند در آن تعداد ۲۰ اثر فتومدیا روی بوم و چوب ارائه داده است.

بی‌تا محبتی در مورد آثار تازه‌اش که در این نمایشگاه به تماشا گذاشته شده، گفت: «در حدود سه سال است که روی این مجموعه متمرکز هستم. این مجموعه شامل دو دسته کار می‌شود: یکی آثاری که در سالن بالایی گالری به نمایش گذاشته شده و تلفیق هنر مدرن و سنتی را نشان می‌دهد و روی چوب کار شده و دیگری شامل آثار مربوط به مسائل انسان‌هاست که در سالن پایینی گالری روی دیوار رفته است.

آثار محبتی تلفیقی از سنت و مدرنیته است، او المان‌هایی از مکان‌ها و آثار باستانی مانند طاق بستان را با طرح‌های اسلیمی و گل و مرغ تلفیق کرده و لایه‌های مختلف ضخیمی از رنگ را بر روی آن آورده است. هنرمند در این آثار بیشتر از رنگ‌هایی استفاده کرده که نوعی کهنگی و قدمت را در ذهن تداعی کند. دیگر آثار وی نیز هر کدام در برهه‌ای از زمان بر اساس اتفاقات و دغدغه‌های انسانی و اجتماعی این روز‌ها، شکل گرفته است.

محبتی آثارش را در گالری شکوه بدون عنوان ارایه داده و معتقد است: «با انتخاب عنوان برای هر اثر مخاطب به طور ناخودآگاه خود را در آن قالب می‌برد. دوست ندارم در مورد آثارم توضیح دهم چون ممکن است افراد برداشت دیگری نسبت به کار داشته باشند، بنابراین نمی‌خواهم به زاویه نگاه آن‌ها جهت دهم، به نظرم هر مخاطب باید برداشت خاص خود را نسبت به آثار داشته باشد.»

او در مورد مراحل خلق آثارش توضیح داد: آثاری که در گالری پایینی به تماشا گذاشته شده و از دغدغه‌های انسانی و اجتماعی می‌گوید؛ از میکس و تلفیق چند عکس با هم بوجود آمده است. ابتدا در زاویه‌های مختلف و در شکل‌های متفاوت از سوژه مورد نظرم عکس گرفتم و بعد بنا بر موضوع تعدادی از عکس‌ها را با هم ترکیب کردم اما در دیگر آثارم بر روی چوب ابتدا کلاژ کوچکی روی آن شکل گرفته و سپس با مخلوط کردن لایه‌هایی از رنگ روی آن نقاشی شده است.

 بی‌تا محبتی متولد ۱۳۵۳ تهران است. او لیسانس گرافیک از دانشگاه هنر و معماری دارد و مدیر آموزشگاه هنرهای تجسمی بی‌تا است. محبتی در کارنامه خود برگزاری شش نمایشگاه انفرادی و شرکت در بیش از ۱۵ نمایشگاه گروهی در ایران و روسیه را دارد. او در سال ۱۳۹۱ منتخب آرت اکسپو لس‌آنجلس شده است.

نمایشگاه فتو مدیا «نامیرا» تا ۲۳ دی ماه ۹۴ در گالری شکوه دایر است و علاقمندان می‌توانند همه روزه به جز پنجشنبه‌ها و تعطیلات رسمی از این آثار از ساعت ۱۶ الی ۲۰ در گالرى شکوه واقع در فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمى شمالى، کوچه امیر نورى پلاک ١٩ دیدن کنند.

نمایشگاه «نامیرا» نمایشگاهی از آثار فتو مدیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر