کد خبر: 337569 A

در نشست خبری کنسرت گروه بهار مطرح شد:

ایلنا: نشست خبری کنسرت گروه بهار در سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر صبح امروز (سه‌شنبه 22 دی) در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ هنگامه اخوان در ابتدای این نشست گفت: چندین سال بود که در جشنواره‌های مختلف موسیقی کشور حضور نداشتم اما در این دوره از جشنواره بود که با دعوت برادرم حمیدرضا نوربخش مجاب شدم تا بعد از سال‌ها غیبت در این رویداد حضور داشته باشم.

او ادامه داد:  متاسفانه کمبود سالن یکی از عمده‌ترین مشکلاتی است که ما طی سال‌های اخیر با آن مواجه بوده‌ایم و همواره این انتقاد را داشته‌ایم که چرا تالار ویژه‌ای برای برگزاری کنسرت ویژه بانوان وجود ندارد.

اخوان همچنین افزود: سبک چیزی که من در این کنسرت و کنسرت‌های دیگرم اجرا می‌کنم؛ سبک قدیمی‌های عرصه موسیقی است که با تنظیم‌های جدید، به مخاطبان خود ارائه می‌کنم. به هر ترتیب کار قدیمی اجرا کردن بسیار سخت است و درست است که این فضای تکراری اغلب در کنسرت‌های ویژه بانوان وجود دارد اما به آن شکلی که شما فکر می‌کنید، نیست. ضمن اینکه باید به این موضوع توجه داشت که ما دیگر آهنگساز مطرحی نداریم که بخواهیم با استفاده از آثار آنها، آهنگ‌های جدید را در کنسرت‌هایمان اجرا کنیم.

این خواننده با بیان اینکه در شرایطی قرار گرفتیم که موسیقی تبدیل به یک تجارت شده است؛ اظهار داشت: همه آن چیزی که توسط اغلب خوانندگان و فعالان عرصه موسیقی برگزار می‌شود، کپی‌کاری‌ها و تقلیدهایی است که از آن‌سوی آب‌ها آمده است. من تکرار در کنسرت‌ها را قبول دارم اما مطمئن باشید آن چیزی که به مخاطب ارائه می‌شود، ملال‌آور نباشد.

اخوان درباره برگزاری جشنواره‌های موسیقی فجر بیان کرد: من در جشنواره‌های گذشته که به عنوان مخاطب حضور داشتم، شاهد این موضوع بودم که خواننده‌ای بعد از ۲ ماه فراگیری موسیقی، به جشنواره آمده که این اصلاً موضوع درستی نیست. اتفاقاً همین موضوع باعث شده است که من در کنار تازه‌‌واردها حضور نداشته باشم. هر کسی از راه برسد که خواننده نیست. بنابراین طی این سال‌ها ترجیح دادم که در جشنواره حضور نداشته باشم.

سرپرست گروه موسیقی بهار در پایان از شرایط برگزاری کنسرت ویژه بانوان در شهرستان‌ها نیز انتقاد کرد و گفت: امیدوارم مشکل برگزاری کنسرت در این شهرستانها حل شود.

هنگامه اخوان سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر