کد خبر: 337584 A

شهرداد روحانی در نشست خبری مطرح کرد:

ایلنا: نشست خبری کنسرت شهرداد روحانی به همراه ارکستر زهی در جشنواره موسیقی فجر صبح امروز (سه‌شنبه 22 دی) در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ شهرداد روحانی در ابتدای این نشست گفت: در هفته آینده وئت پیانویی را همراه با یلدا صمدی اجرا می‌کنیم که این دوئت براساس قطعاتی از ساخته‌های خودم برای اولین بار اجرا می‌شود. خوشحالم که این کنسرت علی‌رغم اینکه تبلیغاتی برای آن انجام نشد؛ توانسته با استقبال خوبی مواجه شود و ما قرار است در چندین شهرستان نیز این اجرا را روی صحنه ببریم.

وی در ادامه درباره حضورش در سی و یکمین دوره جشنواره موسیقی فجر گفت: سفری که به ایران داشتم اصلا سفر کاری نبود و برای کار شخصی آمده بودم اما وقتی در تهران بودم از جشنواره با من تماس گرفتند و علاقه‌مند بودند من هم همکاری کنم احساس کردم که به عنوان یک عضو خانواده موسیقی هر کاری که از دستم بر بیاید باید انجام بدهم و بر همین اساس قبول کردم که در جشنواره باشم قرار است در این اجرا یک ارکستر زهی که نوازندگانش در زمان جشنواره آزاد باشند در اختیار من قرار دهند خوشبختانه در ایران نوازنده سازهای زهی زیاد داریم.

وی افزود: رپرتوار این اجرا از کارهای خود من است و همانطور که می‌دانید من تنها رهبر این ارکستر نیستم و آهنگساز هم هستم. البته در کنار قطعات خودم یکسری موسیقی کلاسیک نیز انتخاب کردم که اجرا خواهند شد.

این آهنگساز در ادامه درخصوص شرایط اجرا در برج میلاد تهران گفت: متاسفانه طی این سالیان سالن مناسبی ساخته نشده و الان هم همین تالار وحدت است که آن هم قدمت زیادی دارد. به لحاظ کیفیت صدایی قطعا برج میلاد مکان چندان مناسبی برای یک ارکستر کلاسیک نیست اما وقتی 1800 نفر می‌آیند و موسیقی کلاسیک گوش می‌کنند جای خوشحالی دارد. ارکستر فیلارمونیک برلین هم در زمان جنگ در خرابه‌ها کنسرت برگزار می‌کرد.

روحانی در پایان افزود: عموما سالن‌های موسیقی کلاسیک دنیا نیز بیشتر از 2 هزار نفر ظرفیت ندارند در حال حاضر هم سالن رودکی با 200 نفر گنجایش بهترین سالن ما از منظر صدایی است که متاسفانه خیلی کوچک است. من هم دوست دارم در جایی اجرا کنم که کیفیت صدایی مناسبی داشته باشد اما شرایط اینطور حکم می‌کند که ما در برج میلاد اجرا داشته باشیم. من تجربه اجرا در این سالن را دارم و با ارکستر سمفونیک به عنوان رهبر میهمان در این سالن اجرا داشتم و به فضای آن کاملا آشنا هستم.

شهرداد روحانی سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر