کد خبر: 337718 A

محمدجواد ظریف:

ایلنا: وزیر امور خارجه با حضور در تالار وحدت به تماشای نمایش "خاطرات و کابوس های یک جامه‌دار از زندگی و قتل میرزا تقی‌خان فراهانی" نشست.

به گزارش ایلنا، شامگاه روز سه شنبه، ۲۲ دی ماه تالار وحدت و نمایش «خاطرات و کابوس‌های یک جامه دار از زندگی و قتل میرزاتقی خان فراهانی» نوشته و کاری از علی رفیعی میزبان محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه دولت یازدهم بود که همراه با همسرش به تماشای این نمایش نشست.

این چهره محبوب سیاسی در پاسخ به سوالی درباره نقش تئا‌تر در دیپلماسی فرهنگی دولت، در آستانه برپایی سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر فجر؛ اظهار کرد: معتقدم هنر ایرانی و امکان معرفی واقعیات این هنر به جهان بهترین نماینده برای نشان دادن عظمت فرهنگی ملت ماست. تولید این گونه آثار می‌تواند نشانی از دیپلماسی فرهنگی ما باشد.

ظریف در بدو ورود به سالن با استقبال گرم تماشاگران روبرو شد که به احترام او ایستادند و با دست زدن حضورش را گرامی داشتند.

این حضور که همزمان با زادروز علی رفیعی اتفاق افتاد؛ در پایان با ورود کیک تولد بر صحنه و تقدیم شاخه‌های گل به ظریف و رفیعی همراه شد. علی رفیعی با سپاس از حضور محمدجواد ظریف در تالار وحدت اظهار کرد: اکنون هیچ چیز نمی‌توانم بگویم جز اینکه باور نمی‌کنم که شما در سالن حضور دارید و به تماشای این نمایش نشستید.

وزیر امور خارجه نیز با حضور بر صحنه و اهدا شاخه‌های گلی که به او داده شده بود از این هنرمند پیشکسوت و صاحب نام تئا‌تر کشور تقدیر کرده و تولدش را به او تبریک گفت.

محمدجواد ظریف خاطرات و کابوس‌های یک جامه‌دار از قتل میرزا تقی‌خان فراهانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر