کد خبر: 337784 A

کیارستمی در ترکیه:

ایلنا: کیارستمی معتقد است که عکس‌هایی که با تلفن هوشمند گرفته می‌شود نباید در زمینه هنر عکاسی مورد بررسی قرار گیرد. عکاس خوب باید نگرش فلسفی داشته باشد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، نمایشگاهی از عکس‌های عباس کیارستمی٬ عکاس و کارگردان از روز گذشته (22 دی ماه) در گالری «جرمدرن» آنکارا برپا شد.

 در این نمایشگاه ۴۳ قطعه عکس از کار‌های عباس کیارستمی در گالری «جرمدرن» آنکارا، پایتخت ترکیه به نمایش درآمده است.

کیارستمی در جمع خبرنگاران درباره لاین نمایشگاه گفت: هر عکس در واقع یک فیلم بی‌کلام است. یک قطعه عکس می‌تواند باعث یک فیلم شود.

وی با اشاره به اینکه سینما با گذشت هر روز اهمیت خود را از دست می‌هد، افزود: برای مشخص شدن کیفیت یک فیلم واقعی باید حداقل ۳۰ سال از آن سپری شود اما هنر عکاسی بر عکس سینما وابسته به سرمایه نبوده و پیشرفت مستقلی دارد.

وی ادامه داد: عکس‌هایی که با تلفن هوشمند گرفته می‌شود نباید در زمینه هنر عکاسی مورد بررسی قرار گیرد. عکاس خوب باید نگرش فلسفی داشته باشد. حرفه عکاسی خبری از شغل‌های جدی است.

کیارستمی اظهار داشت: «عکس باعث جاویدان شدن یک حادثه می‌شود. به عنوان مثال عکس آیلان کردی، ماندگار‌ترین عکس سال گذشته شد. تنها یک قطعه عکس می‌تواند از صد‌ها گفتمان و هزاران تفسیر آن مهم‌تر باشد. آن عکس به ما وضعیت مهاجران را نشان داد».

نمایشگاه عباس کیارستمی تا دهم ماه آوریل در گالری «جرمدرن آنکارا» ادامه خواهد داشت.

عباس کیارستمی عکس آیلان ماندگار‌ترین عکس سال ۲۰۱۵ بود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر