کد خبر: 337802 A

ایلنا: آلبوم کینه اثر گروه نیوش شب گذشته (چهارشنبه 23) در ایوان شمس با حضور هنرمندان و مخاطبان این گروه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ اولین آلبوم گروه نیوش در شرایطی رونمایی شد که به دلیل آزاد کردن ورود عموم مردم و اختصاص ندادن جایگاه ویژه به خبرنگاران؛ بسیاری از اهالی رسانه روی زمین نشستند و ورود به این مراسم نیز به سختی امکان‌پذیر بود. نیروی اماکن نزدیک به نیم ساعت ورود مردم و خبرنگاران را مسدود کرده بود و در نهایت با تاخیر فراوان امکان ورود حاصل شد.

در این مراسم از جلال ذالفنون یاد شد. متاسفانه به دلیل صدای نامناسب؛ کلیپ‌ها با زیرنویس پخش شدند که تصویر زیرنویس‌ها هم چندان واضح نبود.

سروش قهرمانلو درباره گروه نیوش گفت: این گروه سعی دارد در این اجرا، خمودگی‌ای که از لحاظ بصری در اجرای صحنه‌ای در ایران وجود دارد را با راه رفتن نوازندگان در حین نوازندگی رفع کند. موسیقی تولیدی این گروه در ژانر موسیقی تلفیقی است و با محوریت موسیقی ایرانی و احترام به قوانین حاکم بر ردیف موسیقی ایرانی تولید می‌شود.

گروه نیوش در این مراسم قطعاتی از آلبوم را اجرا کرد و در پایان مراسم جشن امضا برگزار شد.

در این مراسم شمس لنگرودی، عبدا.. کبیری، گروس عبدالملکیان، سروش صحت، بهاره رهنما و نمایندگانی ازسفارت ساحل عاج حضور داشتند.

درباره آلبوم کینه

آلبوم کینه 9 قطعه با نام‌های انار، بیگناهان، صدای قلب، هم مستیم و هم قلاش، وقتی که نیستیم، کینه، شهریار جان و مرثیه‌ای برای شادی دارد. اشعار این آلبوم توسط حافظ ایمانی، گروس عبدالملکیان، شاه نعمت ا.. ولی و عماد خراسانی سروده شده است. میکس و مسترینگ این آلبوم نیز توسط حسن حجیری انجام شده است. موسیقی و تنظیمات کل قطعات توسط اعضای گروه انجام شده بود.

اعضای نیوش

گروه موسیقی «نیوش» در سال ۱۳۸۸ با اجراهای مترو توسط سروش و آرش قهرمان‌لو پایه‌گذاری شد، به این ترتیب می‌توان گفت، این گروه، اولین گروه موسیقی حرفه‌ای در تاریخ موسیقی ایران است که در مترو با مجوز و با صدابرداری حرفه‌ای نواخته است.

سروش قهرمانلو: آهنگساز و خواننده و نوازنده ی ساز ابداعی سه‌تار افکت، محمدصادق فدایی فرد: نوازنده‌ی دف، بردیا یوسفی: نوارنده‌ی سه تار، کیکاووس مختاری: نوازنده‌ی سنتی سایز اعضای این گروه را تشکیل می‌دادند.

1 3 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
ایوان شمس آلبوم کینه گروه موسیقی نیوش سروش قهرمانلو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر