کد خبر: 342257 A

ایلنا: داریوش فرهنگ گفت: می‌شود دارایی‌های مردم را با اختلاس‌های هزار میلیاردی خورد، اما نمی‌توان اندیشه آنها را از بین برد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،‌ مراسم چهل‌وسه سالگی تئاتر شهر عصر امروز، پنجشنبه ۸ بهمن، با حضور مسئولان و هنرمندان در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.

پریسا مقتدی، مدیر مجموعه تئاتر شهر در صحبتی کوتاه گفت: افتخار می‌کنم در روزگاری به سر می‌برم که تجربه کار کردن و مسئولیت پذیرفتن در این بنای زیبای مدور را برعهده گرفته‌ام.

رونمایی از پوستر نمایش باغ آلبالو به کارگردانی آربی اوانسیان بخش بعدی این مراسم کوتاه بود.

داریوش فرهنگ که تجربه ایفای نقش در نمایش «باغ آلبالو» را در کارنامه دارد به عنوان سخنران بعدی اظهار کرد: 43 سال قبل نمایش را در کنار هنرمندانی مانند سوسن تسلیمی، مهدی هاشمی، پرویز پورحسینی و دیگران روی همین صحنه اجرا کردیم و خوشحالم که در مراسم افتتاحیه این بنا حضور داشتم.

او ادامه داد:‌ آن زمان گروهی به نام «گروه تئاتر پیاده» را تشکیل دادیم که دلیل نام‌گذاری این بود که همیشه اینجا پیاده روی می‌کردیم و پرسه می‌زدیم.

این هنرمند خاطرنشان کرد: آن زمان وقتی از اینجا رد می‌شدیم می‌دیدیم این مکان آجر به آجر بالا می‌رود و خوشحال بودیم مملکت صاحب تئاتر می‌شود. اگر تئاتر شهر ساخته نمی‌شد این شهر غم‌زده بود، چون هر شهر بزرگی صاحب تئاتر است.

فرهنگ تصریح کرد: می‌شود دارایی‌های مردم را با اختلاس‌های هزار میلیاردی خورد اما نمی‌توان اندیشه آنها را از بین برد. اندیشه و شخصیت یک ملت با تئاتر و تماشاگرانش معنی پیدا می‌کند. 

بعد از اظهارات داریوش فرهنگ، اصغر کاشی‌تراش اصفهانی (طراح کاشی‌های بنای تئاتر شهر) شمع‌های تولد چهل‌وسه‌سالگی تئاتر شهر را خاموش کرد.

او خطاب به حاضران در سالن اصلی مجموعه تئاتر اظهار کرد: هنر هرجور که باشد خوب است و همواره حرف اول را می‌زند.

علی مرادخانی در این مراسم گفت: با حمایت آقای نوبخت، امسال بودجه هنر دو برابر شده که بخش اعظم آن برای تئاتر هزینه می‌شود.

خسرو احمدی، حسین مسافرآستانه، جواد عزتی، رضا بابک از جمله حاضران در این مراسم بودند.

تئاتر شهر تولد چهل و سه سالگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر