کد خبر: 344342 A

در حاشیه نشست خبری فیلم نفس مطرح شد؛

ایلنا: نشست خبری فیلم "نفس" تحت تاثیر ازدحام شب گذشته برگزار شد و در این میان روابط عمومی جشنواره اعلام کرد؛ مدیر کاخ برای اینکه اتفاقات بدتری نیفتد؛ تشخیص داد درهای سالن را باز کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست مطبوعاتی فیلم "نفس" ساخته نرگس آبیار صبح امروز (شانزدهم بهمن ماه) با حضور عوامل در برج میلاد با تاخیر نیم ساعته به دلیل ممانعت در ورود عوامل فیلم برگزار شد.

در ابتدای این نشست؛ منتقد حاضر در جلسه با ابراز تاسف از وضعیت شب گذشته و ازدحام جمعیت در برج میلاد به صدور 7 هزار کارت اشاره کرد و خطاب به دبیر جشنواره گفت: آقای حیدری وضعیت سالن شرم‌آور بود و اینکه تا 4 صبح فیلم نمایش داده شود و صبح زود جلسه پرسش و پاسخ؛ صحیح نیست. پیش از جشنواره اهالی رسانه به جدول جشنواره و وضعیت نمایش فیلم‌ها اعتراض می‌کردند اما آن زمان شما بی‌توجه بودید.

وی ادامه داد: شب گذشته تعدادی زیادی در کاخ جشنواره بودند که کارت نداشتند اما امروز عوامل فیلم برای ورود با مشکل مواجهند. باید به شرف بچه‌های رسانه درود فرستاد که این ساعت اینجا هستند.

در ادامه نرگس آبیار؛ کارگردان فیلم گفت: ما صحنه‌های زیادی از فیلم داریم اما به این دلیل که مخاطب ایرانی تحمل طولانی‌تر شدن فیلم را نداشت؛ از آنها در فیلم استفاده نکردیم اما احتمال دارد سریالی از این فیلم ساخته شود.

وی بازی گرفتن از بچه‌ها را بسیار سخت دانست و ادامه داد: در فیلم از هیچ تصویر آرشیوی استفاده نکردیم تنها با نصب یک بنر در یزد مبنی بر اینکه کارگردان شیار 143 قصد ساخت فیلم دارد؛ بسیاری از اهالی با رغبت برای حضور در صحنه‌های عاشورای سی سال قبل و ورود امام تنها با یک نهار حاضر به همکاری شدند.

در ادامه جلسه محمدحسین قاسمی؛ تهیه‌کننده فیلم با اشاره به اینکه در طول جنگ نزدیک به سه هزار کودک شهید شده‌اند، گفت: ما هرگز به این کودکان شهید نپرداخته‌ایم تنها هدف ما  نشان دادن رویاها و زندگی‌ کودکانی بود که در جنگ از بین رفته‌اند و قصد استفاده از این فیلم را در مجامع بین‌المللی نداریم.

ساعد نیکزاد؛ فیلمبردار فیلم نیز با انتقاد از وضعیت نمایش فیلم در سالن‌های سینما افزود: 34 سال است که مدیران فرهنگی ما نتوانسته‌اند یک سالن مناسب و استاندارد درست کنند. 34 سال است که هنوز کاخ جشنواره نداریم آن هم در کشوری که ادعای انقلاب فرهنگی دارد، باید به چشم مردم و فرهنگ آنها احترام بگذارید و بیهوده شعار ندهید.

شبنم مقدمی، پانته‌آ بهرامی‌ها؛ گلاره عباسی و مهران احمدی  که در این جلسه حضور داشتند نیز هریک توضیحاتی ارائه کرده و از حضور در این فیلم اظهار خوشحالی کردند.

در پایان نشست؛ رنجبران (روابط عمومی جشنواره) در پاسخ به انتقادات مطرح شده از شرایط اجرایی جشنواره گفت: صدور هفت هزار کارت صحیح نیست و برای نصف این تعداد هم کارت صادر نشده است. شب گذشته به دلیل استقبال زیاد از لانتوری مدیریت کاخ تشخیص دادند درهای ورودی سالن را باز کنند تا اتفاق وحشتناکتری نیفتد. درباره عدم صدور کارت برای عوامل نفس هم باید بگویم برای همه عوامل کارت صادر شده و اگر دوستی مشکل پیدا کرده به دلیل فراموش کردن کارتش بوده است.

جشنواره فیلم فجر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر فیلم نفس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر