کد خبر: 345169 A

ایلنا: در سی و یکمین دوره جشنواره موسیقی فجر به آثار بر‌تر حوزه‌ موسیقی ۲۶۰ سکه بهار آزادی تعلق خواهد گرفت/ در حالی که دو روز تا آغاز جشنواره بیست و یکم موسیقی فجر مانده، مجموع رقم فروش بلیت اجراهای جشنواره برای اولین بار در تاریخ این رویداد از مرز ۲ میلیارد تومان گذشته است.

به گزارش ایلنا؛ در راستای تغییرات گستردهٔ سی و یکمین جشنوارهٔ موسیقی فجر، بخش «جایزه» برای اولین بار به ساختار این جشنواره اضافه شده است و با نام «جایزه باربد» آثار بر‌تر حوزه موسیقی را انتخاب می‌کند. در مجموع ۲۶۰ سکه بهار آزادی در بخش‌های مختلف جشنواره اهدا خواهد شد. رقم جوایز بخش‌های مختلف جایزه باربد به شرح زیر است:

جایزه ویژه بهترین آلبوم سال:

 ۶۰ سکه بهار آزادی

بخش موسیقی ایرانی

بهترین آلبوم با کلام: ۲۰ سکه بهار آزادی

بهترین آلبوم بی‌کلام: ۱۰ سکه بهار آزادی

خواننده بر‌تر: ۱۰ سکه بهار آزادی

آهنگساز بر‌تر: ۱۰ سکه بهار آزادی

بخش موسیقی نواحی

تندیس بهترین آلبوم: ۲۰ سکه بهار آزادی

بخش موسیقی فیوژن

بهترین آلبوم با کلام: ۱۰ سکه بهار آزادی

بهترین آلبوم بی‌کلام: ۱۰ سکه بهار آزادی

بخش موسیقی کلاسیک

بهترین آلبوم: ۲۰ سکه بهار آزادی

بهترین آهنگساز: ۱۰ سکه بهار آزادی

جایزه ویژه ایران فرهنگی

 ۱۰ سکه بهار آزادی

بخش موسیقی پاپ

بهترین آلبوم: ۲۰ سکه بهار آزادی

بهترین خواننده: ۱۰ سکه بهار آزادی

بهترین تنطیم کننده: ۱۰ سکه بهار آزادی

بخش پاپ-تلفیقی و سایر ژانر‌ها

بهترین آلبوم با کلام: ۲۰ سکه بهار آزادی

بهترین آهنگساز: ۱۰

امسال به عنوان اولین سال، بیش از ۵۰۰ اثر تولیدشده در قالب آلبوم موسیقی از مهرماه سال ۹۲ تا مهرماه سال ۹۴ در تمامی سبک‌ها بررسی می‌شود و جایزهٔ «باربد» با آرای بیش از ۷۰ نفر از موسیقی‌دانان حرفه‌ای کشور انجام خواهد شد.

فروش جشنواره ۲ میلیاردی شد

 مجموع رقم بلیت فروشی جشنواره موسیقی فجر تا لحظه ارسال این خبر به رقم دو میلیارد و بیست و هفت میلیون تومان رسیده است.

بلیت فروشی سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر از روز ۵ بهمن ماه و برای اولین بار در طول برگزاری جشنواره‌ی موسیقی از طریق سه سامانهٔ بلیت فروشی آغاز شده است سه سامانه‌ی بلیت فروشی «۸۴۲۰۰»، «تیوال» و «می‌رسی» بلیت‌های این دوره از جشنواره موسیقی فجر را به فروش می‌رسانند.

تا امروز بلیت ۱۲ کنسرت جشنواره به طور کلی به فروش رسیده که لیست اجرا‌ها به این شرح است: گروه «آوای موج»، گروه «چارتار»، کاوه یغمایی (دو سانس)، ارکس‌تر سمفونیک تهران به رهبری علی رهبری، گروه «کامنت و داماهی»، «بارتولومی بیتمن»، احسان خواجه‌امیری، دالیبور کاروای، مسعود شعاری و کریستف رضاعی، کیوان ساکت و سالار عقیلی، ارکس‌تر موسیقی ملی ایران به رهبری لوریس چکناواریان، انزو فاواتا و آنتونیو ری.

سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر از تاریخ ۲۱ بهمن تا اول اسفند ماه در ۶ سالن شهر تهران به مدیریت حمیدرضا نوربخش و دبیری حسن ریاحی برگزار می‌شود.

جشنواره موسیقی فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر