کد خبر: 345304 A

ایلنا: رئیس سابق رسانه ملی روز گذشته برای تماشای فیلم سیانور به پردیس سینمایی کوروش رفت.

به گزارش ایلنا؛ عزت‌الله ضرغامی (رئیس سابق سازمان صداوسیما) فیلم «سیانور» را در سینما کوروش تماشا کرد.

روز گذشته نمایش فیلم «سیانور» در سینما کوروش با استقبال خوبی روبرو شد و برخی تماشاچیان در کف سینما نشسته و فیلم را تماشا کردند.

ضرغامی بعداز تماشای جدید‌ترین ساخته بهروز شعیبی مطلبی در تمجید آن نوشت و سازنده آن را کیمیایی امروز سینمای ایران می‌خواند.

ضرغامی نوشته است: امسال چند فیلم خوب در جشنواره هست. دیشب فیلم «سیانور» ساخته بهروز شعیبی را به‌همراه ایشان، آقای رضوی تهیه‌کننده و سایر عوامل محترم آن دیدم و از آنان تقدیر کردم. انحراف سازمان مجاهدین خلق در سال ۵۴ و استحاله آن به یک سازمان مارکسیستی، با توجیه ضرورت علمی شدن مبارزه! و ناکارآمد بودن احکام و دستورات مذهبی! و پدید آمدن شخصیت‌های منفوری چون تقی شهرام و وحید افراخته که نهایتاً منجر به شهادت مجید شریف واقفی و مرتضی صمدیه لباف می‌شود؛ اتفاق کوچکی در تاریخ مبارزه فرزندان ملت نیست و بازخوانی این حوادث می‌تواند عبرت‌آموز و چراغ راه آینده باشد.

از جمله سکانس‌های ماندگار این فیلم؛ کنتراست دو شخصیت اصلی فیلم، آقایان حامد کمیلی و بابک حمیدیان در نقش‌های وحید افراخته و مرتضی صمدیه لباف قبل از اعدام است که اوج هنری ترسیم صلابت و ثبات قدم نیروهای مذهبی و استیصال و درماندگی نیروهای بریده از دین است.

بازی مهدی هاشمی در نقش رئیس تیم ساواک و خانم‌ها بهنوش طباطبایی و هانیه توسلی در نقش چریک‌های سازمانی و همچنین آقای بهروز شعیبی در نقش مجید شریف واقفی، همگی خوب و مکمل هم‌اند.

دیالوگ‌های فیلم دقیق و منطبق بر واقعیات تاریخی است. سیانور؛ در فضای فعلی سینمای ایران؛ کیمیاست و باید قدر آن را دانست.

جشنواره فیلم فجر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر فیلم سینمایی سیانور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر