کد خبر: 357524 A

ایلنا: کیهان کلهر و حسین علیزاده هنرمندانی که موسیقی ایران را به شهرت جهانی رساندند؛ در بهار 95 اجراها و کارگاه‌هایی را خارج از ایران برگزار می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ «کیهان کلهر» چهارم اردیبهشت ماه در دانمارک، روی صحنه می‌رود تا تک‌نوازی کمانچه‌ی خود را برای مخاطبان ارائه کند. او پیشتر به همراه علی بهرامی‌فر (نوازنده‌ سنتور) در سان‌فرانسیسکو روی صحنه رفت و همچنین یکم فروردین در بوستون با او همنوازی کرد که پایه اصلی آن بداهه‌نوازی بود. کلهر پس از این اجراها در خارج از ایران؛ در کنسرتِ جدیدش در کپنهاک دانمارک، تک‌نوازی خواهد کرد. کیهان کلهر مدتی‌ست به دلیل لغو کنسرتش ازسوی مقامات قضایی؛ اعلام کرده: تا زمانی‌ که فرهنگ و هنر ایران، گروگانِ زورگیری و زورآزمایی جناح‌های سیاسی است و خط‌مشی‌ مشخصی‌ برای این‌گونه فعالیت‌ها تعریف و اجرا نشده، بنده از انجام هرگونه فعالیت در ایران خودداری خواهم کرد.

از سوی دیگر حسین علیزاده که فعالیت‌ها و اجراهای جهانی بسیاری را در طی سال‌های اخیر به ثمر رسانده است؛ ۲۸ فروردین به همراه پژمان حدادی در بروکلین نیویورک بداهه‌نوازی می‌کند. او همچنین روز ششم فروردین‌ماه به همراه پژهام اخواص (نوازنده‌ی سازهای کوبه‌ای) در دانشگاه اوکلاهما کارگاه آموزشی موسیقی کلاسیک ایرانی برگزار کرد و هفتم فروردین‌ماه نیز در سالن «شارپ‌هال» روی صحنه رفت.

 

 

 

حسین علیزاده کیهان کلهر پژمان حدادی علی بهرامی فر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر