کد خبر: 358844 A

معصومه ابتکار:

ایلنا: ابتکار معتقد است که هنر یکی از عرصه‌های مهم است که تاثیرگذاری زیادی بر روی حفظ محیط زیست دارد.

به گزارش ایلنا، معصومه ابتکار با اشاره به استقبال خوب از این جشنواره گفت: تاکنون فیلم‌های بسیاری در بخش داخلی و بین الملل به جشنواره فیلم سبز رسیده‌اند و متقاضی حضور در این جشنواره شده‌اند که این امر نشان می‌دهد که تا چه اندازه استقبال از جشنواره فیلم سبز خوب بوده است.

رئیس سازمان محافظت از محیط زیست خاطرنشان کرد: باید بدانیم که هنر یکی از عرصه‌های مهم است که تاثیرگذاری زیادی بر روی حفظ محیط زیست دارد ضمن اینکه جشنواره بین المللی فیلم سبز مردم را به حفاظت از محیط زیست دعوت می‌کند.

وی با اشاره به تاثیر طبیعت روی انسان افزود: زیبایی‌های طبیعت در ترمیم زخم‌ها و درد‌ها بسیار تاثیر دارد تا آنجا که امروز به صراحت پزشکان می‌گویند به جای یک قرص تنظیم فشار خون یک ساعت در جنگل راه بروید. نباید از یاد ببریم که ارتباط با طبیعت بسیاری از فشار‌ها و استرس‌ها را کاهش می‌دهد.

معاون رئیس جمهوری همچنین گفت: فیلم و سینما شاید قوی‌ترین زبان برای ایجاد ارتباط و تغییر نگرش و رفتار باشد که طی دهه‌های اخیر نه تنها در عرصه فرهنگ دست بالا را داشته بلکه اینک به صنعتی سودآور برای دست اندرکارانش تبدیل شده است.

ابتکار با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های محیط زیستی در بهار برگزاری جشنواره بین المللی فیلم سبز است، خواستار مشارکت همه جانبه تمامی استان‌ها در ارجای موفق این جشنواره شد.

پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز ۲۴ تا ۳۱ اردیبهشت در تهران و سراسر کشور به صورت همزمان برگزار می‌شود.

معصومه ابتکار جشنواره فیلم سبز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر