کد خبر: 358882 A

ایلنا: ماریا لیند مدیر موزه تنستا در استکهلم، روز پنج شنبه ۱۹ فروردین ماه از ساعت ۵ بعدازظهر در موزه‌ هنرهای معاصر تهران سخنرانی می‌کند.

به گزارش ایلنا؛ ماریا لیند (مدیر موزه تنستا استکهلم و کیوریتور؛ یازدهمین دوسالانه گوانجو) روز پنج شنبه ۱۹ فروردین ماه از ساعت ۵ بعد ازظهر با موضوع «موزه تنستا حوزه تماس و تعارض» به بحث پیرامون فعالیت‌های چندسال اخیر موزه تحت سرپرستی‌اش خواهد پرداخت. این فعالیت‌ها که درقالب پروژه‌های گوناگون اعم از نمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها، سمینار‌ها و نشریات متعدد صورت گرفته‌اند و هرکدام به شکلی نقطه نظر خاص خانم ماریا لیند را در خصوص چگونگی ایجاد زیر ساخت‌های هنری نمایندگی می‌کند.

ماریا لیند مدیر موزه تنستا کونستهال در استکهلم است. او بین سال‌های ۲۰۰۸ تا۲۰۱۰ مدیر برنامهٔ تحصیلات تکمیلی در مرکز مطالعات کیوریتوری کالج بارد بوده است و همچنین بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۴ مدیریت موزه کونستوراین مونیخ و از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱ مدیریت موزه هنر مدرن استکهلم را بر عهده داشته است. در سال ۲۰۰۹ جایزه وال‌تر هاپز برای دستاوردهای کیوریتوری به او تعلق گرفت و در پاییز ۲۰۱۰ گزیده‌ای از نوشته‌هایش از سوی انتشارات استرنبرگ به چاپ رسید.

علاقمندان می‌توانند برای حضور در برنامه سخنرانی خانم ماریا لیند (به صورت رایگان و آزاد)، روز پنجشنبه ۱۹ فروردین ماه از ساعت ۵ بعدازظهر به موزه هنرهای معاصر تهران مراجعه یا با شماره تلفن ۸۸۹۵۱۹۶۵ تماس بگیرند.

موزه هنرهای معاصر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر