کد خبر: 358936 A

در نشست خبری هفته هنر انقلاب اسلامی مطرح شد:

ایلنا: نشست رسانه‌ای هفته هنر انقلاب اسلامی امروز صبح ۱۷ فروردین ماه با حضور فاضل نظری (معاون هنری حوزه هنری) و حمید قره‌داغی (دبیر اجرایی) در حوزه هنری برگزار شد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، فاضل نظری در این نشست گفت : یکی از نقش‌های کلیدی حوزه هنری در عرصه تبیین هنری گفتمان انقلاب اسلامی که منجر به پرورش نیروهای جوان می‌شود.

او ادامه داد: از فعالیت مجموعه‌های مردم نهاد در عرصه تبیین هنر انقلاب اسلامی بسیاری خرسند هستیم امیدواریم با همسویی این مجموعه‌ها بتوانیم به سمت هدف مقدسی که در چشم‌انداز هنر متعهد انقلاب اسلامی قرار دارد حرکت کنیم.

معاون هنری حوزه هنری افزود: در برگزاری مراسمی که امسال به این منظور تدارک دیده شده است، صداو سیما، شهرداری تهران و سازمان رسانه‌ای اوج کمک‌های زیادی به ما کردند.

وی همچنین با اشاره به اینکه هفته هنر انقلاب اسلامی در شرایطی برگزار می‌شود که ما از حیث آثار تولیدی افراد فعالی داریم گفت: این مسئله اهمیت هفته هنر انقلاب اسلامی را بیش از سال‌های قبل کرده است این موضوع نشان می‌دهد که دوره بالندگی هنر انقلاب اسلامی فرارسیده است و جوانه‌هایی که سال‌ها قبل در این عرصه روئیده‌اند اکنون در حال تبدیل شدن به درختی تنومند هستند.

نظری در ادامه نشست با اشاره به مراسم انتخاب چهره سال هنر انقلاب اظهار داشت: امسال این چهره از میان افرادی انتخاب می‌شود که سال گذشته اثر شاخصی در حوزه انقلاب اسلامی خلق کرده‌اند ما برای ارزیابی و انتخاب این افراد یک گروه کانونی از خبرگان فرهنگی تشکیل دادیم و به فهرستی رسیدیم که پس از پالایش با ارسال اسامی برای ۷۰ نفر از نخبگان فرهنگی برخی آن‌ها این امکان فراهم شد تا نظرخواهی کنیم. تاکنون به اسامی افرادی چون جواد افشار، پرویز پرستویی، بهناز ضرابی‌زاده، سارا عرفانی، دانیال فرخ، هادی محمدیان، حمید قدیریان، مجید مجیدی و حسین مسافر آستانه رسیده‌ایم البته این اسامی هنوز در حال تکمیل هستند.

او در پایان سخنان خود با بیان اینکه فضای این انتخاب رقابتی نبوده بیان کرد: این فضا بسیار همدلانه است و نشان دهنده بخشی از ظرفیت هنر انقلاب است به همین خاطر من آن را یک جشن می‌دانم نه یک جشنواره به اعتقاد من این از نتایج سحر است و باید به دنبال آن منتظر صبح دولت هنر انقلاب باشیم تا آن‌ها که به کرامت هنر معتقدند کارهای ارزشمندی تولید کنند.

بعد از فاضل نظری، حمید قره‌داغی (دبیر اجرایی) با طرح برنامه‌های هفته هنر انقلاب بیان کرد: انشاله در آغاز این هفته که روز جمعه خواهد بود برنامه را با بازدید از خانواده شهدای هنرمند آغاز می‌کنیم.

او ادامه داد: روز شنبه با حضور در حرم مطهر حضرت امام (ره) و حضور بر مزار شهید آوینی این هفته را آغاز می‌کنیم مهم‌ترین برنامه ما تجلیل از برگزیده‌گان جشنواره حوزه هنری است با این توضیح که در این ویژه برنامه از ۱۲ تن از برگزیده‌گان تجلیل خواهد شد همزمان در این هفته ویژه برنامه‌های تلویزیونی نیز تدارک دیده شده است.

وی افزود: نمایشگاه هنرهای تجسمی نیز در این هفته افتتاح خواهد شد و از تندیس مرحوم طاهره صفار‌زاده رونمایی خواهیم کرد. همچنین نمایشگاه عکس انقلاب اسلامی در نگارخانه عکاسان افتتاح خواهد شد. روز یکشنبه نیز بزرگداشت شهید سیاح طاهری را خواهیم داشت که سال گذشته به شهادت رسیدند ایشان تا قبل از شهادتشان خیلی گمنام فعالیت می‌کردند همچنین مراسمی در روز دوشنبه همزمان با چهلمین روز درگذشت فرج‌الله سلحشور در حوزه هنری برگزار خواهد شد.

قره‌داغی ادامه داد: روز سه شنبه در تالار سوره حوزه هنری چهره بر‌تر هنر انقلاب اسلامی را معرفی خواهیم کرد همچنین رونمایی از کتاب «آینده‌پژوهی هنر» را خواهیم داشت این کتاب دو سال پیش تولید و امسال در تیراژ بالا به چاپ رسیده است.

دبیر اجرایی این هفته با اشاره به بخش موسیقی بیان کرد: حوزه هنری در بخش موسیقی تاکنون آلبوم‌های موفقی را تولید کرده که یکی از آن‌ها پرفروش‌ترین آلبوم سال ۹۴ بوده و آن آلبوم «ماه و ماهی» اثر حجت اشرفی‌زاده که در روز پنجشنبه اجرای این آلبوم را خواهیم داشت.

او در پایان سخنان خود برنامه‌های استانی را بیان کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های استانی ما افتتاح سینما فلسطین اصفهان است این سینما از قدیمی‌ترین سینماهای شهر اصفهان است که سال‌ها بود مورد استفاده قرار نمی‌گرفت اکنون سینما فلسطین بازسازی شده و در روز چهارشنبه افتتاح خواهد شد.

پرویز پرستویی مجید مجیدی حوزه هنری هنر انقلاب اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر