کد خبر: 361611 A

فرید فرخنده کیش:

ایلنا: فرخنده کیش معتقد است که باید با استفاده از توانمان در زمینه مدیریتی، هنری سعی کنیم که بستر را برای شناخت جوانانمان از جامعه روحانی و روحانیت فراهم کنیم.

 به گزارش ایلنا، مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران در پاسخ به این سؤال که نمایش روحانیت در آثار سینمایی و تلویزیونی چه چالش‌ها و فرصت‌هایی ایجاد می‌کند و چطور روحانیون بهتر دیده شوند، گفت: همان طور که در منبرها نسبت به ترویج این نگاه اقدام می‌کنیم، باید رفتار کنیم و از قالب‌های دیگری که امروز به عنوان منبر از آنها استفاده می‌شود بهره بگیریم که یکی از این قالب‌ها سینما است.

فرخنده کیش ادامه داد : طبیعتاً در گذشته ما روحانیون را بالای منبرها می‌دیدیم و این باعث می‌شد که مسجد و پیش نماز خودمان را انتخاب کنیم و باعث می‌شد تا بتوانیم مشکلات شخصی خودمان را با یک مشاور امین که در آنجا دیده بودیم مطرح کنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: سینما نیز امروزه به عنوان منبر تبلیغی محسوب می‌شود و آنجاست که باید این گونه رفتارها ترویج پیدا کند. یعنی تعریف مناسبی از روحانیت ارائه دهیم و آن چیزی که نیاز جامعه از شناخت این بزرگواران و نسبت به وظائف و دیدگاه‌هایشان هست را از منبر سینما ارائه و شروع کنیم.

فرخنده کیش تاکید کرد: جوان امروز ما نیازمند دانستن بیشتر است و  باید با استفاده از توانمان در زمینه مدیریتی، هنری  سعی کنیم که بستر را برای شناخت جوانانمان از جامعه روحانی و روحانیت فراهم کنیم. این شناخت جوانان از روحانیت  نقطه اتصال آنها به دین، باورها و هنجارهای اجتماعی است.

مدیرعامل انجمن سینمای جوان افزود: بسیاری از این وقایع از جمله جشنواره «روحانی و سینما» می‌تواند بسترساز مناسبی باشد ضمن اینکه معتقدم که این جشنواره‌ها که موضوع مشابهی با هم دارند در یک جایی باید به هم متصل شوند.

وی ادامه داد: جشنواره «رویش»، جشنواره «روحانی و سینما»، جشنواره «نماز و نیایش» جشنواره «تسنیم» و از این دست، جشنواره‌هایی هستند که به گونه‌ای می‌خواهند مروج رفتارهای فرهنگی باشند. اگر اینها از هم دور باشند اتفاقات به صورت جزیره‌ای می افتد و هم افزایی لازم را نمی‌توانند داشته باشند. اگر اینها بتوانند در یک شاکله‌ای کنار هم قرار بگیرند و وظایف را بین هم تقسیم بکنند  و هم افزایی ایجاد کنند فکر می‌کنم که موفقتر خواهند بود.

فرخنده کیش افزود: متاسفانه در حال حاضر فاصله‌های موجود مانع این اتفاق است. امیدوارم برگزار کنندگان جشنواره «سینما و روحانی» به عنوان یک مجموعه فرهنگی بتوانند این هم افزایی را ایجاد بکنند و همه اینها را در کنار هم قرار بدیهم تا بتوانیم از یک پتانسیل مشترکی در جهت جابجایی نگاه به روحانیت و دین نزد جوانان استفاده کرد.

 دومین دوره جشنواره «روحانی و  سینما» 27 فروردین در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود.

جشنواره روحانی و سینما فریده فرخنده کیش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر