کد خبر: 361612 A

ایلنا: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز برای دومین بار با حضور در بیمارستان، از عباس کیارستمی کارگردان سینمای ایران عیادت کرد و از بهبودی حال وی خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از وبدا (سایت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی)، سید حسن هاشمی در خصوص بیماری وی گفت: آقای کیارستمی برای مشکلی که داشتند نیاز به جراحی داشتند که بعد از عمل جراحی دچار التهاب کیسه صفرا شد که ممکن است  ربطی به جراحی  هم نداشته باشد  و کیسه صفرای وی نیز عمل شد اما بعد از آن دچار عفونت شدند که متاسفانه عفونت وارد خون شده بود و شرایط وی را حاد کرده بود.

وزیر بهداشت یادآور شد:   در عیادتی که روز 13 فروردین بعد از تماس آقای جنتی برای اولین بار از آقای کیارستمی داشتم وضعیتشان بسیار بحرانی بود.

 هاشمی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت آقای کیارستمی رو به بهبود است، گفت: اقدامات درمانی لازم برای وی انجام شده است و امیدواریم تا 10 روز آینده از بیمارستان ترخیص شود.

وزیر بهداشت اضافه کرد: البته همکاران من در دانشگاه علوم پزشکی ایران، و همینطور دکتر گویا رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر  که متخصص عفونی هستند در جریان وضعیت کیارستمی بودند و اقدامات لازم را انجام می‌دادند.

وی افزود: همینطور تیمی از متخصصان بیماری‌های واگیر و عفونی و همینطور جراحان از جمله دکتر ظفرقندی، دکتر فاضل، دکتر نجفی، دکتر استقامتی، دکتر حدادی و دکتر حریرچی با پزشکان آقای کیارستمی همفکری و درمان ایشان را پیگیری می‌کردند.

وزیر بهداشت ضمن ابراز خرسندی از بهبودی آقای کیارستمی گفت: خوشبختانه شرایط وی رو به بهبود است تب ایشان قطع شده، وضعیت کلیه‌ها خوب است و شرایط تغذیه وی  نیز به صورت  عادی انجام می‌شود.

 هاشمی با اشاره  به  عمل‌های جراحی سنگین که برای آقای کیارستمی با وجود سن وی انجام شده است، گفت: خوشبختانه دوره نقاهت او به خوبی در حال طی شدن است و با شناختی که از این هنرمند و خانواده اشان دارم امیدواریم به زودی آقای کیارستمی به خدمات هنری و فعالیتهای قبلی خود بازگردند. 

وزیر بهداشت افزود: این هنرمند یکی از سرمایه‌های ملی ایران است که در حوزه هنر افتخارات زیادی را برای کشورمان به ارمغان آورده است و وظیفه همه ما است که نسبت به سرمایه‌هایمان حساس باشیم البته این حساسیت به معنای بی توجهی به سایر مردم نیست.

 هاشمی گفت: وظیفه حکومت این است که وقتی افرادی برای کشور افتخار می‌آورند و در عرصه‌های بین المللی می‌درخشند ما نیز در داخل به زندگی و حیات آنها توجه کنیم.

وزیر بهداشت همچنین در خصوص اظهاراتی  که در روزهای اخیر درباره وضعیت کیارستمی در فضای مجازی منتشر شده نیز گفت: حاشیه سازی برای بخش پزشکی همیشه وجود دارد و خیلی نباید به حاشیه‌ها توجه کرد.

 هاشمی گفت: امسال از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی خواسته‌ام که بدون توجه به حاشیه‌ها با تلاش بیشتر برای خدمت به سلامت مردم تلاش کنند. چراکه ما نباید به خاطر حاشیه‌ها از کار غافل شویم زیرا هیچ آبی از این حاشیه سازی ها برای مردم گرم نمی‌شود.

وزیر بهداشت با بیان اینکه حاشیه سازی کار خوبی نیست، گفت:  به خصوص در مورد سلامت مردم نباید حاشیه سازی و گمانه زنی کرد.

عباس کیارستمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر