کد خبر: 361920 A

ایلنا: بیش از ٧٠ مرکز فرهنگی و عمومی تاکنون برای دریافت بسته‌های رایگان مجلات خریداری شده ثبت نام کرده‌اند.

 به گزارش ایلنا، بنابر اعلام دفتر سامانه خرید مجلات برگشتی، ١٠۵ نشریه تاکنون در سامانه خرید مجلات برگشتی ثبت نام کرده‌اند که در ماه اسفند ١٠٠هزار نسخه از مجلات عضو طرح، با اعتباری بالغ بر ٩٠٠میلیون ریال خریداری و در مراکز «فرهنگی - عمومی» داوطلب به شکل رایگان توزیع شده است.

در ماه اسفند ۶٠ نشریه داراری ضوابط، توسط سامانه خریداری شده که در میان آن‌ها ٢٨ ماهنامه، ١۵ هفته نامه و ١٧ دو هفته نامه به چشم می‌خورد که از آن جمله می‌توان به نشریاتی چون: «دیپلمات، تجارت فردا، زنان امروز، خانواده، چلچراغ، جامعه پویا، خط خطی، تماشاگران امروز، موفقیت، قلک، خانواده سبز و...» اشاره کرد.

 بیش از ٧٠ مرکز فرهنگی و عمومی تاکنون برای دریافت بسته‌های رایگان مجلات خریداری شده ثبت نام کرده‌اند.

طبق آمار اعلامی، از میان ١٠٠ هزار نسخه مجله خریداری شده در ماه اسفند، برای نخستین بار، ۶٠ هزار نسخه مجله در حوزه‌های خانواده، فرهنگی، اجتماعی، هنری، سیاسی، سرگرمی و... نوروز امسال در ورودی راه آهن کشوری و همچنین قطارهای مسافربری خطوط ریلی کشور برای بهره برداری مسافران نوروزی توزیع شده است.

همچنین باقی مجلات خریداری شده اسفند ماه در سایر مراکز درخواست کننده از جمله «مراکز ترک اعتیاد تهران، سازمان بهزیستی، سازمان زندان‌های استان تهران، آسایشگاه کهریزک، انجمن‌ام اس، خیریه غدیر، موسسه طلوع بی‌نشان، سازمان تامین اجتماعی، ٩٠ کتابخانه شهرداری تهران، بیمارستان روانپزشکی ایران، بیمارستان مفید و...» به شکل رایگان توزیع شده است.

لازم به ذکر است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ترویج فرهنگ مطالعه و افزایش و ارتقای دانش عمومی شهروندان، و جلوگیری از خمیرشدن نشریات، طرح خرید مجلات برگشتی را از دی ٩۴ کلیدزد که با استقبال مدیران مسئول و اصحاب رسانه مواجه شد؛ طرحی که در آن ضمن خرید شماره‌های اخیر مجلات، پس از بسته بندی، به صورت رایگان به مراکز عمومی و فرهنگی شامل کتابخانه‌ها، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، پایانه‌های مسافربری ریلی جاده‌ای، خوابگاههای دانشجویی، زندان‌ها و ندامتگاه‌ها و کانون‌های اصلاح و تربیت، سالن انتظار بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، کمپ‌های ترک اعتیاد، بهزیستی و... اهدا می‌شود.

بر همین اساس، دفتر سامانه خرید مجلات برگشتی پس از دریافت فرم درخواست ناشران نسبت به تائید آن‌ها (با توجه به نیاز متقاضیان) اقدام و پس از دریافت و بسته بندی، بسته‌های اهدایی را بین مراکز بصورت هفتگی و یا دو بار در ماه توزیع می‌نماید. این مجلات در حوزه‌های فرهنگی-اجتماعی با محوریت خانواده، هنری و سینمایی، ورزشی، سیاسی و اقتصادی، علمی و تخصصی و کودک و نوجوان است.

ناشران و مراکز عمومی و فرهنگی علاقمند به شرکت در این طرح می‌توانند با مراجعه به سامانه اشتراک نشریات به نشانی: www. eshterak. ir از شرایط و ضوابط حضور در آن آگاهی یابند.

معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد خرید مجلات برگشتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر