کد خبر: 361936 A

ایلنا: مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی از اختصاص یارانه خرید کتاب به سازمان بهزیستی به منظور تجهیز کتابخانه‌ها در ایام برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا؛ همایون امیرزاده (مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی) از اختصاص یارانه خرید کتاب به سازمان بهزیستی کشور در راستای اجرای تفاهم نامه همکاری میان معاونت امور فرهنگی با این سازمان خبر داد و گفت: سال گذشته تفاهم نامه همکاری میان معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان بهزیستی کشور به منظور ترویج و تعمیق کتابخوانی به امضاء رسید و یکی از بندهای این تفاهم نامه به موضوع تخصیص ساعت کتاب و کتابخوانی در مهد کودک‌ها اختصاص داشت.

وی افزود: از همین رو در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب تهران تخفیف ۵۰ درصدی به کتابخانه‌های مهدکودک‌ها ارایه می‌شود تا نسبت به تجهیز کتابخانه‌های خود برای مربیان و کودکان در مهد‌ها اقدام کنند. امسال این طرح برای سه استان تهران، قم و البرز در نمایشگاه کتاب تهران اجرا می‌شود.

مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی همچنین از تخصیص فرصت و ساعت کتابخوانی در مهدکودک‌ها خبر داد و گفت: از تیر ماه ۱۳۹۵ این طرح وارد فاز اجرایی می‌شود و به مهد کودک‌های برگزیده در اجرای این طرح، درجه و لوح تقدیر از سوی معاونت امور فرهنگی اعطا خواهد شد.

امیرزاده در پایان خاطرنشان کرد: طرح تجهیز کتابخانه‌های مهدهای کودک صرفا به نمایشگاه کتاب منحصر نخواهد بود و در هفته کتاب نیز این طرح ادامه خواهد داشت.

سیدمحمد بهشتی «مشاور هنری» نمایشگاه کتاب تهران شد

سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی و رئیس بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با صدور حکمی سید محمد بهشتی را به عنوان مشاور هنری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منصوب کرد.

در متن این حکم آمده است:

نظر به مصوبه شورای سیاست‌گذاری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در تاکید بر ابعاد بصری و هنری این رخداد بزرگ در حوزه نشر و فرهنگ و با عنایت به بهره‌مندی جنابعالی از تخصص، ذوق هنری و تجارب مفید و ارزشمند فرهنگی- هنری به موجب این ابلاغ به سمت «مشاور هنری» بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منصوب می‌شوید.

امید است با اتکا به تجربه ارزشمند جنابعالی و استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری کشورمان امکان برگزاری نمایشگاه مطلوب بیش از پیش فراهم آید.

بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب برگزار می‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.

نمایشگاه کتاب تهران سیدمحمد بهشتی بن کتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر