کد خبر: 362031 A

ایلنا: کنسرتو برای هارپ و ارکس‌تر (پژواک پارسى) اثر آهنگساز جوان ایرانى امیر مهیار تفرشى‌پور هفته گذشته توسط ارکستر مجلسى انگلستان ضبط شد.

به گزارش ایلنا؛ کنسرتو برای هارپ و ارکستر (پژواک پارسى)؛ اولین کنسرتو هارپ از یک آهنگساز ایرانى است که ضبط آن با اجراى ارکس‌تر نامدار مجلسى انگلستان به نوازندگى گابریلا دالولیو و رهبرى مایسترو على رهبرى در استودیو هنرى وود هال انجام گرفته است.

مایسترو علی رهبری پیش از این با ارکستر مجلسى انگلستان در دهه ٩٠ همکارى داشته‌اند و از طرف ارکستر کاملا شناخته شده‌اند و همچنین رهبری اپراهای مختلف در لندن و لیدس و سال‌ها رهبری ارکستر‌های بی‌بی سی، فیلارمونیک در منچس‌تر، بی‌بی سی والس در کاردیف و بی‌بی سی اسکاتلند را به عهده داشته‌اند.

نوازنده هارپ؛ گابریلا دالولیو، مدیر گروه نوازندگی هارپ در کالج موسیقی ترینیتی لندن را برعهده دارد. دالولیو در سال‌های اخیر فعالیت‌هاى چشمگیری در زمینه تربیت نوازندگان هارپ و همینطور همکاری با آهنگسازان بنام انگلستان داشته است. از آخرین فعالیت‌هاى هنری وی می‌توان از همکاری او با ارکستر فیلارمونیک برلین در فستیوال عید پاک در شهر بادن بادن در آلمان نام برد.

 ارکستر سمفونیک بى بى سى درسال١٣٨۵تصمیم به اجرای یک فستیوال موسیقی ٢ روزه با اجرای آثار آهنگسازان ایرانی گرفت که این آهنگسازان شامل امین الله حسین (اثر خرابه‌های تخت جمشید)، پروفسور هرمز فرهت (کرانه‌های نو) و امیرمهیار تفرشى‌پور (پژواک پارسی) بودند که هر دو سفارش این ارکستر بوده است.

 اثر پژواک پارسی به همراه دیگر آثار این آهنگساز توسط یک نشر جهانی به زودی منتشر خواهد شد.

ارکستر مجلسى انگلستان در سال ١٩۴٧توسط آهنگساز مشهور انگلیسى بنجامین بریتن تشکیل شد. این ارکستر طى ۵دهه فعالیت خود ضبط بیش از ١۵٠٠اثر و سابقه همکارى با معروف‌ترین سولیست‌ها و آهنگسازان و رهبران از جمله على رهبرى را در کارنامه خود داراست.

کنسرتو هارپ آهنگساز ایرانى امیر مهیار تفرشى‌پور على رهبرى
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر